Dział: REKLAMA

Dodano: Styczeń 16, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Bagiński wyreżyserował spot promujący igrzyska w Soczi (wideo)

Tomasz Bagiński, dyrektor kreatywny studia Platige Image, wyreżyserował spot dla BBC Sport promujący zimowe igrzyska w Soczi.

Blisko dwuminutowy spot zaczyna się jak scena z horroru. Dopiero pod koniec z oddali wyłaniają się sportowcy. Całość zamyka hasło: "Natura. Kto ją pokona?". Narratorem spotu jest Charles Dance, grający w serialu "Gra o tron". Producentem filmu emitowanego na antenie BBC jest wrocławska firma Juice we współpracy ze studiem Platige Image.
Tomasz Bagiński to rysownik, animator i reżyser. Jego "Katedra" w 2002 roku zdobyła główną nagrodę na największym festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH. Rok później otrzymał za nią nominację do Oscara w kategorii Krótki film animowany. Ostatnio wyreżyserował globalną reklamę gry FIFA 2014.

(DR, 16.01.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.