Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 26, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wawa ma rozpocząć nadawanie w Krakowie przed wakacjami

Grające tylko polską muzykę Radio Wawa ma rozpocząć nadawanie w Krakowie do połowy 2014 roku. Krakowska stacja będzie ósmą rozgłośnią tej sieci radiowej.

W ubiegłym tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała należącej do Time SA spółce International Communication koncesję na nadawanie programu Radia Wawa Kraków. – Jeszcze nie otrzymaliśmy koncesji z KRRiT. Jak ją otrzymamy, będziemy się starali jak najszybciej uruchomić radio. Mam nadzieję, że stanie się to jeszcze przed wakacjami – informuje Małgorzata Mizińska, prezes International Communication.
”Planowany format muzyczny programu to polska muzyka rozrywkowa (przede wszystkim pop, pop-rock i rock)” – czytamy w koncesji. Piosenek po polsku musi być nie mniej niż 33 proc. w kwartalnym czasie poświęconym na utwory słowno-muzyczne.
– Radio Wawa Kraków będzie realizowało tę samą koncepcję programową co pozostałe stacje, więc obawa o brak lub zbyt małą ilość polskiej muzyki jest w tym wypadku absolutnie nieuzasadniona – podkreśla Małgorzata Mizińska.
Zgodnie z koncesją krakowska Wawa ma emitować nie więcej niż sześć minut reklam w ciągu godziny. 12,35 proc. tygodniowego czasu nadawania w godz. 6-23 zostanie przeznaczone na audycje dotyczące tematyki lokalnej.
Radio Wawa Kraków będzie nadawać na częstotliwości 88,8 MHz z podkrakowskiej Skawiny. Według koncesji, w zasięgu rozgłośni znajdzie się 314 tys. osób.
Sieć Radio Wawa, na którą składa się siedem stacji, w fali wrzesień-listopad br. miała 0,9 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track realizowane przez Millward Brown).

(KOZ, 26.12.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 30, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozgłośnie będą musiały nadawać więcej polskich piosenek w ciągu dnia

(fot. Archiwum)

Od Nowego Roku w godz. 5-24 stacje radiowe będą musiały emitować jeszcze więcej polskich piosenek niż dotychczas.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, stacje radiowe muszą przeznaczać co najmniej 33 proc. czasu emitowania piosenek na utwory, które są wykonywane w języku polskim, z tego – od 2014 roku – co najmniej 60 proc. w godz. 5-24. W 2012 roku limit w tych godzinach wynosił 40 proc., a w kończącym się roku – 50 proc.

(KOZ, 30.12.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.