Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agnieszka Kublik wygrała w kategorii News

W kategorii News w konkursie Grand Press nagrodę otrzymała Agnieszka Kublik z "Gazety Wyborczej".

Agnieszkę Kublik nagrodzono za informacje „Trzej zamachowcy”, „Trzej »zamachowcy« od Macierewicza” o tym, że eksperci Antoniego Macierewicza nie mają żadnych kompetencji ani dowodów na swoje tezy dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Pozostałe nominacje w kategorii News:

„Fundacja na rzecz prezesa” – tekst Bartosza Janiszewskiego („Wprost”) ujawniający, że twórca fundacji KidProtect.pl doprowadził ją do bankructwa, trwoniąc przekazywane jej fundusze.

Cykl „Sprawa Papały” – Maciej Duda (Tvn24.pl) dotarł do niepublikowanego nagrania wideo z oględzin miejsca zabójstwa gen. Marka Papały. Ujawnił też, że w policyjnej szafie znaleziono nowe dowody nieuwzględnione dotychczas w śledztwie.

„Komendant wojewódzki policji jest podsłuchiwany”, „Seksafera w opolskiej policji. Komendant stracił stanowisko” – Mirela Mazurkiewicz („Nowa Trybuna Opolska”) ujawniła, że komendant wojewódzki policji w Opolu jest podsłuchiwany, a ujawnione nagranie odkryło szokujące zachowanie szefa policji i jego podwładnej.

„Zamach na prezydenta, premiera, Sejm i Senat” – news Marka Balawajdera i Romana Osicy (RMF FM) o zatrzymaniu mężczyzny, który planował zamach bombowy na prezydenta lub Sejm.

(13.12.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarstwo śledcze: najlepsze teksty Bielakowskiego, Latkowskiego i Majewskiego

Cezary Bielakowski, Sylwester Latkowski i Michał Majewski wygrali w kategorii Dziennikarstwo Śledcze w konkursie Grand Press.

„Nowak – złote dziecko Tuska”, „Minister Nowak ponad prawem” to teksty Cezarego Bielakowskiego, Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego („Wprost”) ujawniające, że minister transportu Sławomir Nowak rządzi ministerstwem niczym książę, firmuje koleżeńskie układy z biznesmenami i ma dziwną słabość do drogich zegarków. Te teksty były początkiem końca Nowaka jako ministra.
"Naszym celem nie jest obalanie ministrów" - mówi Cezary Bielakowski na Press.pl.

Pozostałe nominacje w kategorii Dziennikarstwo śledcze:

„Mięso na receptę” – materiał Edyty Krześniak („Uwaga!”, TVN), w którym autorka ujawniła skandaliczny proceder faszerowania zdrowych zwierząt hodowlanych antybiotykami oraz nielegalny handel lekarstwami wśród lekarzy weterynarii.

„Ośrodek dla cudzoziemców w Białymstoku” – Endy Gęsina-Torres („Po prostu”, TVP 1) dał się zamknąć w ośrodku dla cudzoziemców, by pokazać, że uchodźcy w Polsce traktowani są niczym więźniowie.

„Kadisz za milion dolarów” – tekst Wojciecha Surmacza i Nissana Tzura („Forbes”) ujawniający kulisy obrotu żydowskim majątkiem komunalnym przez Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich i Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

„Jak zarobić na leczeniu zdrowych osób” – reportaż Jakuba Stachowiaka („Superwizjer”, TVN) o prywatnej klinice ortopedycznej pod Warszawą, która operuje zdrowych ludzi, jest podejrzewana o handel tkankami i wyłudzanie pieniędzy od NFZ.

„Orzeł może” – tekst Cezarego Łazarewicza („Tygodnik Powszechny”) ujawniający, jak prowadzona przez byłych dziennikarzy firma MDI Strategic Solutions nieoficjalnie lobbowała na rzecz zmiany prawa w interesie jej klienta.

Cykl: „Kasa i sprawiedliwość”, „Władza z fasonem”, „Układ scalony” – Michał Krzymowski („Newsweek Polska”) ujawnia wydatki Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, które są dowodem trwonienia partyjnych pieniędzy na zbędne wydatki i prywatne dobra.

(13.12.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.