Dział: PRASA

Dodano: Listopad 27, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pozew przeciwko Assange'owi w USA może doprowadzić do procesów przeciw mediom

Amerykańskie władze najprawdopodobniej nie zdecydują się na wytoczenie procesu Julianowi Assange’owi, gdyż oznaczałby on konieczność jednoczesnego pozwania mediów, które opublikowały ujawnione przez niego dokumenty - podał wczoraj “The Washington Post”.

Według gazety powołującej się na informatorów w Departamencie Sprawiedliwości pozew przeciw twórcy portalu Wikileaks jest mało prawdopodobny, gdyż swoim zakresem musiałby objąć również czołowe amerykańskie media, m.in. dzienniki “The New York Times” i “The Washington Post”. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale autorzy artykułu wskazują, że po wnikliwej analizie przeprowadzonej przez Departament Sprawiedliwości administracja prezydenta Obamy raczej nie zdecyduje się na podjęcie kroków prawnych.
Założony przez Assange’a serwis Wikileaks w latach 2010-2011 opublikował setki tysięcy tajnych amerykańskich dokumentów.

LL

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.