Dział: INTERNET

Dodano: Październik 24, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nasza Klasa redukuje zespół

(fot. nk.pl)

Spółka Nasza Klasa, właściciel serwisu społecznościowego Nk.pl, przeprowadza zwolnienia - dowiedział się "Presserwis". Mają one związek z ogłoszoną wczoraj zmianą strategii generowania przychodów.

Jak poinformowała spółka wczoraj rano, głównym źródłem jej przychodów mają być od przyszłego roku płatności od użytkowników związane m.in. z grami i aplikacjami. Zakres usług marketingowych (reklama, badania) zostanie zredukowany.
– Aktualnie nie jesteśmy w stanie określić, ilu pracowników i współpracowników dotknie redukcja. Ten proces wciąż trwa, ponieważ wprowadziliśmy także program dobrowolnych odejść – informuje Marcin Chruszczyński, dyrektor operacyjny w Naszej Klasie. – Dotychczas wypowiedzenia otrzymali przede wszystkim pracownicy i współpracownicy działów związanych ze świadczeniem usług marketingowych przez NK, takich jak reklama bezpośrednia i badania – podaje Chruszczyński. Spółka jednak nie podaje szczegółów.
Z udostępnionych przez Naszą Klasę w ub.r. informacji wynika, że spółka w 2011 roku miała 75,3 mln zł przychodów, z czego 33,7 mln zł stanowiły płatności od użytkowników.
W lipcu br. serwis Nk.pl miał 8,55 mln użytkowników (Megapanel PBI/Gemius).

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.