Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 01, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Janusz Weiss zwolniony z Radia Zet

Janusz Weiss (Fot. Marcin Obara)

Radio Zet po 23 latach zwolniło Janusza Weissa, współtwórcę rozgłośni – dowiedział się ”Presserwis”.

- W piątek dowiedziałem się, że zostałem zwolniony. Powodem rzekomo mają być oszczędności – mówi Janusz Weiss.
Czy rzeczywiście takie były przyczyny rozstania? - Z powodu wielkiego szacunku, jaki mam do Janusza, nie chcę mówić więcej niż trzeba - mówi Rafał Olejniczak, redaktor naczelny Radia Zet. Podkreśla, że dziennikarz ten jest dla niego jedną z najważniejszych postaci na rynku radiowym.
Weiss nie ukrywa zdziwienia zwolnieniem. – Moja audycja miała najwyższą słuchalność. Nie mogę tego zrozumieć, na czym zależy radiu? Na utracie słuchaczy? – pyta retorycznie. Zaznacza, że nigdy nie miał w radiu etatu. Z wyboru.
Janusz Weiss miał ostatnio w ramówce Zetki program „Wszystkie pytania świata” (rozgłośnia zakończyła jego emisję w piątek, nie wróci już do jesiennej ramówki). Do 2011 roku był gospodarzem audycji "Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie", którą prowadził przez blisko 21 lat. - Wielokrotnie zgłaszałem propozycje nowych audycji, ale nie dochodziło to do skutku – twierdzi. Jako przykład podaje m.in. programy z poradami czy poświęcone recenzjom książek dla dzieci.
Pod koniec ub.r. Radio Zet emitowało jego autobiograficzną powieść w odcinkach - można jej było słuchać po północy.
– Janusz Weiss nie będzie miał stałej audycji, ale zaproponowaliśmy mu współpracę, między innymi dotyczącą promocji jego wydawnictw książkowych czy związaną z Nagrodą Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego – mówi Rafał Olejniczak.
Weiss przyznaje, że otrzymał propozycję poprowadzenia kilku sponsorowanych audycji na temat funduszy europejskich. Miałby dzwonić do specjalistów, którzy odpowiadaliby na jego pytania. – Co do książki – na razie żadnej nie piszę – przyznaje. A czy ponownie, podobnie jak w latach ubiegłych, poprowadzi galę Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego? – Wydaje mi się, że nie. Jako osoba prywatna nie mam ku temu powodów. Zresztą skończyły mi się już anegdoty na temat Andrzeja – mówi Weiss.
- Janusz Weiss jest i będzie szanowanym współtwórcą Radia Zet - podkreśla redaktor naczelny Radia Zet.
Janusz Weiss w 1990 roku współtworzył Radio Zet wraz z Andrzejem Woyciechowskim i Leszkiem Stafiejem. 

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.