Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 03, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Zet Gold zadebiutuje w lipcu

Radio Zet Gold zacznie nadawać 1 lipca, zastępując młodzieżową Planetę FM. Przeciwko tej zmianie protestuje jednak część słuchaczy.

Data debiutu 1 lipca znalazła się na profilu Radia Zet Gold na Facebooku. Katarzyna Szczepanik, PR manager Eurozetu, ucina jednak nasze pytania: - Nie komentuję.
"Przeboje jak wino - im starsze, tym lepsze. Wyrusz w podróż w czasie wraz z hitami lat 80. i 90.! Z nami przestaniesz pytać, gdzie się podziały tamte prywatki!" - tak reklamuje się nowe radio. Według zapowiedzi, Radio Zet Gold ma być rozgłośnią dla dojrzałych słuchaczy.
Kiedy w ub. wtorek Planeta FM poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że zastąpi ją Radio Zet Gold, pojawiło się ponad 300 komentarzy, głównie negatywnych. "Jedna wielka pomyłka. Eurozet strzela sobie w kolano i mam nadzieję, że pożałują tej decyzji i szybciej się z tego wycofają, niż w to wchodzili"; "Jedyna normalna stacja - Planeta FM - powinna zostać w eterze!"; "Jesteście niepoważni. Likwidujecie jedyne radio, która grało prawdziwą i ambitną muzykę klubową i nie tylko" - pisali słuchacze. Na Facebooku powstała grupa "Zostawcie nam Planetę FM" zrzeszająca pod koniec ub. tygodnia ponad 1,5 tys. internautów.
Radio Zet Gold powstanie na bazie sieci Radio Planeta FM liczącej obecnie 14 miast. Dodatkowo pod nową nazwą nadawać mają Radio Plus Toruń i wrocławskie Traffic FM. Radio Zet Gold pojawi się również w Kluczborku (Eurozet wygrał konkurs na częstotliwość w tym mieście, ubiegając się jeszcze o nią z Radiem Planeta FM).
Eurozet zdecydował się na zmianę formatu, bo nie był zadowolony z wyników Planety FM. "Chcieliśmy tworzyć silną markę stacji lokalnych Planeta FM, ale mieliśmy problemy ze zwiększeniem zasięgu" - wyjaśniała "Presserwisowi" w ubiegłym tygodniu Katarzyna Szczepanik. - "Zbyt mały zasięg przy płytkim rynku reklamowym spowodował, że Planeta FM zaczęła przynosić straty" - tłumaczyła.

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 04, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Mam talent!" bez Roberta Kozyry, bo budżet TVN nie jest z gumy

Robert Kozyra był gwiazdą show TVN (fot. Piotr Król)

W jury tegorocznej edycji emitowanego na antenie TVN show "Mam talent!" zabraknie Roberta Kozyry, byłego prezesa Radia Zet. 

Jak informuje Bogdan Czaja, wicedyrektor programowy TVN, stacja nie mogła porozumieć się z Robertem Kozyrą w sprawie honorarium wypłacanego za jego udział w pracach jury. - Robert Kozyra to wielka osobowość, szkoda, że nie zasiądzie w jury, ale musimy pamiętać, że budżet TVN nie jest z gumy - mówi Bogdan Czaja.

Nie wiadomo, kto w jury show "Mam talent!" zastąpi Roberta Kozyrę. - Decyzja zapadnie w najbliższych dniach. Kolejna edycja "Mam talent!" będzie emitowana jesienią, ale zdjęcia z udziałem jury zaczniemy kręcić najpewniej już w tym miesiącu - mówi Czaja.
Informację o odejściu Roberta Kozyry z jury "Mam talent!" jako pierwszy podał serwis Wirtualnemedia.pl.

 

JF

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo