Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 13, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Rakowiecki rzecznikiem prasowym TVP

Jacek Rakowiecki (fot. Karol Piechocki)

Jacek Rakowiecki, były redaktor naczelny m.in. miesięcznika "Film" i tygodnika "Przekrój", został dziś rzecznikiem prasowym Telewizji Polskiej.

W latach 1978-80 Jacek Rakowiecki był redaktorem wychodzącego w drugim obiegu pisma studenckiego „Indeks”. Później (1982-1988) pracował w „Tygodniku Powszechnym” – pełniąc różne funkcje od gońca do sekretarza redakcji. W 1989 roku związał się z „Gazetą Wyborczą”, gdzie był sekretarzem redakcji, kierownikiem działu kultury, a także dyrektorem wykonawczym i członkiem zarządu Agory. Następnie pracował jako sekretarz programowy Canal+ Polska, a w 1999 roku został redaktorem naczelnym dwutygodnika „Viva!”. W 2001 roku przeszedł do „Przekroju” (także na stanowisko redaktora naczelnego). Od 2004 roku kierował miesięcznikiem teatralnym „Foyer”, a następnie był pierwszym zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” i redaktorem naczelnym miesięcznika „Film” (od lipca 2007 roku do września ub.r.). Ostatnio był selekcjonerem Warszawskich Spotkań Teatralnych.
Na stanowisku rzecznika prasowego TVP Jacek Rakowiecki zastąpił Joannę Stempień-Rogalińską - która pozostanie w biurze prasowym telewizji. (RUT)

(13.05.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 13, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ITI sprzedaje Multikino

Grupa ITI sprzedaje sieć Multikino. Sto procent akcji ma
kupić firma Vue Entertainment.

Jak poinformowano w komunikacie ITI, transakcja zostanie zrealizowana po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Multikino zarządza siecią 28 kin w 22 miastach w Polsce oraz dwoma multipleksami w krajach nadbałtyckich. Z kolei Vue Entertainment ma 116 kin w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Danii, Portugalii i na Tajwanie.
Wartości transakcji nie ujawniono.
Według raportu finansowego ITI w 2011 roku przychody Multikina wyniosły 77,3 mln euro.
Grupa ITI jest głównym akcjonariuszem spółki TVN SA. Holding wyprzedaje aktywa, aby obniżyć zadłużenie. (RUT, PR)

(13.05.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.