Dział: RADIO

Dodano: Luty 19, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ewa Wanat będzie naczelną Radia dla Ciebie

(Fot. Karol Piechocki)

Ewa Wanat, była redaktor naczelna Radia Tok FM, zostanie naczelną i dyrektor programu Radia dla Ciebie.

Wanat obejmie obowiązki w mazowieckim publicznym Radiu dla Ciebie 1 maja br. - Praca w Radiu dla Ciebie jest dla mnie wyzwaniem. Stacja ma duży potencjał ludzki i dobrą infrastrukturę, ale słabą słuchalność. Postaram się zrobić wszystko, by ją podnieść - mówi. I dodaje: - Przyjęłam propozycję także ze względu na osobę prezes Radia dla Ciebie Jolanty Kaczmarek. Od pierwszego spotkania wiedziałam, że chcę z nią pracować.
Kaczmarek jest także redaktor naczelną RdC. Dyrektorem programu tego radia do końca ub.r. był Paweł Homa, który rozstał się z rozgłośnią. Obecnie stanowisko to jest nieobsadzone.
Ewa Wanat odeszła z Tok FM w kwietniu ub.r. Redaktor naczelną tej stacji przestała być po dziewięciu latach.
Słuchalność RdC w Warszawie wynosi 0,7 proc. (fala październik-grudzień ub.r.; Radio Track).

MW

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Luty 21, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa Radiowa Time przejmuje od Eurozetu zarządzanie siecią Radio Plus

Grupa Radiowa Time, a nie jak dotychczas Eurozet, od kwietnia br. ma odpowiadać za program sieci Radia Plus. Nowym dyrektorem programowym zostanie Piotr Rzepka.

– Decyzja ma związek z tym, że dyrektor programowy Radia Plus Marcin Jedliński objął nowe obowiązki – twierdzi Katarzyna Szczepanik, PR manager Eurozetu. Zaprzecza, że ruch ten ma związek z wcześniejszymi uzgodnieniami nadawców, do których należy sieć, z których wynikało, że najpierw siecią Plus ma zarządzać Eurozet, a potem Grupa Radiowa Time. W maju 2010 roku Radio Plus i Vox FM podpisały umowę o współpracy, dzięki której powstała sieć 21 stacji nadających pod wspólną nazwą Radio Plus. W sumie Eurozet ma 13 stacji sieci, z czego pięć działa na zasadzie franczyzy. Pozostałe osiem podlega Grupie Radiowej Time.
Marcin Jedliński od stycznia br. jest dyrektorem stacji lokalnych Eurozetu. Odpowiada za politykę programową i promocją Antyradia, Planety FM i Radia Plus. Od kwietnia br. zarządzać będzie nie całym programem sieci Radia Plus, jak dotychczas, ale tylko lokalnymi audycjami i działaniami promocyjnymi ośmiu stacji Radia Plus: w Warszawie, Gdańsku, Głogowie, Gnieźnie, Zielonej Górze, Toruniu, Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim.
Piotr Rzepka, jako dyrektor programowy Radia Plus, będzie odpowiedzialny za kształt programu oraz skład zespołu dziennikarzy redakcji programu sieciowego. Pozostanie szefem warszawskiego Radia Vox FM.
Obecnie redakcja sieci Radia Plus liczy 23 osoby. Nie wiadomo, czy wszyscy zostaną przeniesieni z siedziby Eurozetu do siedziby Grupy Radiowej Time. Siedmioosobowa redakcja Radia Plus Warszawa kierowana przez Patrycję Michońską pozostanie w dotychczasowej siedzibie, gdzie powstawać będzie program lokalny warszawskiego Plusa.
Jak wynika z badania Radio Track realizowanego przez Millward Brown, w fali listopad ub.r. – styczeń br. Radio Plus miało 0,8 proc. udziału w czasie słuchania. 

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.