Dział: PRASA

Dodano: Październik 08, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Marek Szenborn

Marek Szenborn, zastępca redaktora naczelnego tygodnika ”Fakty i Mity”, nie żyje.

Szenborn był wieloletnim dziennikarzem rzeszowskich ”Nowin” oraz ”Gazety Wyborczej”. Od listopada 2001 roku nieprzerwanie pracował w tygodniku ”Fakty i Mity” jako felietonista, sekretarz redakcji, a następnie zastępca naczelnego. (KOZ)

(08.10.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Październik 10, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Sukces" prawie dwa razy więcej rozdaje, niż sprzedaje

Bezpłatne rozpowszechnianie miesięcznika "Sukces" (Presspublica) w ramach prenumeraty "Rzeczpospolitej" jest niemal dwukrotnie wyższe niż sprzedaż tego pisma.

Najnowsze dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy pokazują aż 40-proc. spadek średniej sprzedaży ogółem "Sukcesu" - w lipcu br. wyniosła 12 810 egz. - Słabsze wyniki niż przed rokiem to skutek gruntownej przebudowy pisma, które staje się magazynem lifestylowo-biznesowym, oraz zmiany metody dystrybucji - wyjaśnia Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny "Sukcesu". Magazyn jest przeznaczony dla odbiorcy "Rzeczpospolitej" - dlatego znaczna część jego nakładu od kilku miesięcy dołączana jest za darmo w pakiecie Plus dla prenumeratorów dziennika. W lipcu br. rozpowszechnianie bezpłatne "Sukcesu" wyniosło 23 112 egz., podczas gdy w tym samym miesiącu ub.r. tylko 381 egz.
Bartosz Węglarczyk zaznacza, że gdy przejmował pismo, sprzedaż była na poziomie podobnym do obecnego: w grudniu ub.r. średnia sprzedaż ogółem "Sukcesu" wyniosła 11 468 egz. (o 11,7 proc. mniej niż w lipcu br.). (JF) 

(10.10.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.