Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 27, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PiS inwestuje w "Gazetę Polską Codziennie"

Powiązana z PiS spółka Geranium przejęła większość udziałów w wydającej dziennik "Gazeta Polska Codziennie" spółce Forum SA. Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GPC", zapewnia, że inwestor zobowiązał się nie ingerować w treść pisma.

Geranium zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego w lipcu br. Jego kapitał założycielski wynosi 150 tys. zł. Według wpisu do KRS, spółka zajmuje się działalnością wydawniczą i producencką. Jej wspólnikiem jest spółka Srebrna, związana z Instytutem Lecha Kaczyńskiego, właścicielka biurowców w Al. Jerozolimskich i przy ul. Srebrnej w Warszawie. Ma w Geranium 149 udziałów. Spółka córka Srebrnej, Słowo Niezależne, jest właścicielką miesięcznika "Nowe Państwo" i portalu Niezalezna.pl.
Związany z PiS jest też prezes Geranium Jacek Cieślikowski, radny Warszawy i asystent prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Srebrną wiąże też z Geranium osoba Janiny Goss, bliskiej znajomej prezesa Kaczyńskiego i byłej szefowej rady nadzorczej TVP z nadania PiS, która jest także członkiem zarządu spółki Srebrna.
W lipcu br. Goss zastąpiła Tomasza Sakiewicza na stanowisku prezesa spółki Forum. – Życzeniem inwestora było, by prezesem Forum została pani Goss. Jednak ustąpienie ze stanowiska było moją decyzją. Chciałem zająć się pracą redakcyjną, a nie zarządzaniem – mówi Tomasz Sakiewicz. Zapewnia, że inwestor nie będzie mieć wpływu na kształt "GPC". – Podpisaliśmy umowę, w której Geranium zobowiązało się do nieingerowania w sprawy redakcyjne. Sympatyzuję z niektórymi poglądami PiS, ale robienie partyjnej gazety mnie nie interesuje – twierdzi Sakiewicz, który nadal pozostaje wiceprezesem spółki Słowo Niezależne oraz redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej".
W pierwszym półroczu br. średnia rozpowszechnianie płatne razem "GPC" wyniosło 26 919 egz. (dane ZKDP).

 

MW

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 28, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca magazynu "Kikimora" przygotował sesję dla marki 5.10.15

Jedno ze zdjęć sesji dla 5.10.15 (fot. Mikolai Berg)

Kikimora Group (wydawca kwartalnika dla rodziców "Kikimora") zarabia na sesjach fotograficznych. Pierwszym klientem jest marka odzieżowa 5.10.15.

Kikimora wyprodukowała sesję jesiennej kolekcji 5.10.15 (ubrania, obuwie i akcesoria dla dzieci). Za zdjęcia odpowiada Mikolai Berg.  Wybrane zdjęcia zostaną opublikowane w magazynie "Kikimora", adresowanym do zamożnych rodziców. (GK, PR)

(28.08.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo