Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 26, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kamila Ceran kieruje Tok FM i wspólnym newsroomem stacji radiowych Agory

Kamila Ceran, która przez wiele lat zarządzała newsroomem Radia Zet i innych stacji Eurozetu, będzie kierowała zespołem informacyjnym Grupy Radiowej Agory.

Newsroom Radia Tok FM (należy do Agory SA i Spółdzielni Pracy "Polityka") został połączony z zespołami obsługującymi informacyjnie stacje Agory: Radio Złote Przeboje i Roxy (m.in. kilkudziesięciu reporterów w całej Polsce). Nowa struktura podlega teraz Kamili Ceran, która po odejściu Ewy Wanat, została redaktor naczelną Tok FM.
Kamila Ceran była przez wiele lat związana z grupą radiową Eurozet, gdzie jako dyrektor działu informacji zarządzała newsroomem pracującym na rzecz Radia Zet i innych stacji grupy, nadzorowała pracę blisko 30 oddziałów lokalnych i około 120 dziennikarzy. W Radiu Zet była również wydawcą, producentką, dziennikarką oraz korespondentką zagraniczną w Wielkiej Brytanii i Francji.
Radio Tok FM planuje zwiększenie zasięgu technicznego. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała rozgłośnie siedem nowych częstotliwości: - w Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Płocku, Radomiu, Kielcach i Elblągu.
"Wierzymy, że nowa struktura organizacyjna umożliwi bardziej efektywne zarządzanie zespołem informacyjnym Grupy Radiowej Agory oraz zapewni wysoki poziom informacji w naszych stacjach muzycznych przy jednoczesnym organizacyjnym dostosowaniu newsroomu do obsługi informacyjnej Radia Tok FM w planowanych nowych lokalizacjach" – tłumaczy zmiany Bartosz Hojka, dyrektor segmentu radiowego w Agorze. (GK, PR)

(26.04.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 27, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor programowy Radia PiN Emil Marat odchodzi ze stacji

Emil Marat (fot. Wojciech Wełnicki)

Emil Marat, dyrektor programowy i wiceprezes Radia PiN, po 10 latach odchodzi ze stacji.

Dziś swoją decyzję ogłosił współpracownikom. Jako jej powód podaje różnice między nim, a prezesem zarządu stacji Dariuszem Grzywaczewskim co do koncepcji dalszego rozwoju rozgłośni. – Wraz z rozwojem terytorialnym radia chciałem nieco ograniczać w programie tematykę biznesową na rzecz kultury, lifestylu i muzyki, co nie udawało się z przyczyn budżetowych i braku jednomyślności w zarządzie radia. Nadmiar tematów związanych z biznesem jest moim zdaniem barierą dla wielu odbiorców, ale oczywiście nie muszę mieć racji – tłumaczy.

Emil Marat był dyrektorem programowym Radia PiN od chwili jego powstania, co miało miejsce 10 lat temu. Radio PiN zaczynało od nadawania w Warszawie. W 2007 roku Marat został wiceprezesem stacji. Od tego czasu uruchomiła ona nadajniki w Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach i Olsztynie. Jesienią br. rozgłośnia pojawi się w Gdańsku, Krakowie i Bydgoszczy.

Marat zanim trafił do Radia PiN pracował w Radiu Kolor i Radiu Zet. (KOZ)

(27.04.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.