Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 02, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gemius SA wprowadza zmiany w badaniu Megapanel

W badaniu Megapanel PBI/Gemius zrównane zostaną kryteria pomiaru użytkowników witryn i aplikacji.

Stanie się to na przełomie drugiego i trzeciego kwartału br. Do tej pory w przypadku takich aplikacji, jak np. Ipla czy Gadu-Gadu Megapanel podawał dane dotyczące liczby uruchomionych aplikacji. Teraz mają być prezentowane dla nich informacje o liczbie użytkowników - tak jak dla witryn internetowych.
– Cieszę się, że wreszcie udało się doprowadzić do sytuacji, w której aplikacje traktowane będą tak samo jak witryny – komentuje Marcin Pery, prezes Redefine, właściciela Ipli.
Prócz tego w najbliższych wynikach Megapanelu w kategorii Rozrywka pojawi się podkategoria Gadżety na komórki.
Decyzję o wprowadzeniu tych zmian podjęła firma Gemius SA, realizator badania Megapanel PBI/Gemius, której rada tego badania powierzyła wszystkie decyzje dotyczące tworzenia nowych kategorii oraz kategoryzacji witryn, serwisów i aplikacji w ramach badania. "Te zmiany to pierwsze, ale nieostatnie nowości w badaniu. W najbliższym czasie będzie ich z całą pewnością więcej", zapowiedział w komunikacie prasowym Andrzej Garapich, prezes Polskich Badań Internetu.
Członkowie rady badania w nowym, poszerzonym o pięciu nowych wspólników PBI składzie zdecydowali, że przewodniczącym rady pozostanie Andrzej Garapich, a funkcję wiceprzewodniczącej powierzyli Małgorzacie Wołejko z Gemius SA. (KOZ)

(02.04.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.