Dział: INTERNET

Dodano: Luty 23, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nokaut, Skąpiec, Ceneo i Fotka odzyskują pozycje w Google

(Fot. www.ceneo.pl)

Pierwszy raz od kilku tygodni na pierwsze strony wyników wyszukiwania wróciły linki do popularnych porównywarek cen Nokaut, Skąpiec i Ceneo, a także serwisów Fotka.pl i Euro.com.pl.

Wyszukiwarka pokazuje te linki wysoko, gdy użytkownik szuka według złożonych haseł (np. Nokaut laptop, Ceneo telefon) albo według adresów (np. Fotka.pl). Gdy jednak wpisze jedynie nazwę serwisu, np. Skąpiec, odnośniki do tej porównywarki znaleźć można dopiero na trzeciej karcie z wynikami wyszukiwania.
Pod koniec stycznia popularne porównywarki oraz serwis społecznościowy i sklep internetowy zniknęły z pierwszych stron wyników wyszukiwania w najpopularniejszej wyszukiwarce. Google zareagował w ten sposób na sztuczne zwiększanie wartości tych stron poprzez kupowanie linków i wymienianie się nimi (liczba linków do danej strony jest odczytywana przez algorytmy Google jako potwierdzenie jej atrakcyjności dla internautów). Wówczas właściciele ukaranych za nieprzestrzeganie regulaminu wyszukiwarki serwisów zaczęli porządkować sytuację. - I widocznie strony zaczynają spełniać wymagania, w związku z czym wracają na wyższe pozycje - mówi Marta Jóźwiak, PR manager Google Polska.
Jest prawdopodobne, że witryny uporządkowały kwestię linków już jakiś czas temu, ale proces uaktualniania informacji przez algorytmy wyszukiwarki może trwać nawet kilka tygodni. Jak zauważa Maciej Gałecki, szef agencji Bluerank specjalizującej się w SEM: - To, co obecnie obserwujemy, jest związane ze stopniowym odzyskiwaniem wiarygodności tych serwisów wobec wyszukiwarki.

AT

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.