Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 23, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zaprzecza, że chce likwidować "Wiadomości", ale milczy o pieniądzach

(fot. Karol Piechocki Press)

Telewizja Polska zaprzecza, jakoby chciała w przyszłym zlikwidować boczne wydania "Wiadomości". Jednak milczy o budżecie Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych.

A ten jest kluczowy dla utrzymania wszystkich obecnych wydań programów informacyjnych TVP, bo Agencja jest ich zapleczem technicznym. Jak pisaliśmy w "Presserwisie", zgodnie z planem finansowym telewizji publicznej APAI ma w przyszłym roku dostać 15 mln zł mniej niż w br. (tegoroczny budżet Agencji to ok. 100 mln zł). Sytuację finansową omawiano na sobotnim zebraniu redakcji "Wiadomości". Była mowa m.in. o tym, że przy takich cięciach nie będą się już mogły ukazywać wydania "Wiadomości" o 12 i 15 oraz serwisy o 6, 6.30, 7, 7.30 i 8 – co z kolei oznacza, że dla dużej części zespołu zabraknie pracy.
Wczoraj telewizja publiczna wydała komunikat, w którym zapewnia, że "w ramach trwających obecnie prac nad strategią programową TVP na lata 2012-2015 nie są rozważane żadne zmiany dotyczące tzw. wydań bocznych" programu informacyjnego Jedynki. Ale na pytanie o przyszłoroczny budżet APAI dostaliśmy tylko odpowiedź, że "trwają analizy" i żadnej decyzji jeszcze nie podjęto.

RUT

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.