Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 20, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szefowa "Wiadomości" złożyła dymisję

Małgorzata Wyszyńska (fot. Marcin Obara)

Małgorzata Wyszyńska, kierownik redakcji "Wiadomości" TVP 1, złożyła dymisję. Obowiązki szefa "Wiadomości" będzie pełnił Karol Małcużyński.

Wyszyńska o swojej decyzji poinformowała zespół "Wiadomości". Dziennikarze wiążą jej rezygnację z dokonaną w piątek zmianą dyrektora Jedynki: Iwonę Schymallę zastąpił Andrzej Godlewski, dotychczasowy wicedyrektor. Prezes TVP Juliusz Braun przyjął rezygnację Wyszyńskiej. Od 19 listopada p.o. szefem "Wyszyńskiej" będzie Karol Małcużyński - kierownik redakcji zagranicznej Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych TVP. 
Małgorzata Wyszyńska kierowała "Wiadomościami" od końca października ub.r. W TVP pracuje od 1997 roku: zaczynała w oddziale poznańskim, w Warszawie debiutowała jako prezenterka pogody po "Wiadomościach"”. Potem prowadziła m.in. "Teleexpress" i poranny program "Kawa czy herbata". Prezenterką "Wiadomości" była do marca ub.r. (zwolnił ją ówczesny szef redakcji, Jacek Karnowski).
W lipcu br. głośno było o konflikcie zespołu "Wiadomości" z Andrzejem Godlewskim, wówczas wicedyrektorem Jedynki ds. audycji publicystycznych i społecznych. W nieoficjalnych rozmowach dziennikarze przytaczali przykłady, jak Godlewski próbował sterować programem. Ten bronił się, że odpowiada za "Wiadomości", chciałby więc mieć wpływ na program i po prostu proponował tematy. Konflikt, który o mało co nie skończył się rezygnacją Iwony Schymalli, zażegnano. Na spotkaniu z zespołem Godlewski zapewniał w lipcu, że jest "przyjacielem »Wiadomości« i czuję się członkiem zespołu".

RUT

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.