Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 05, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało trzech członków rady nadzorczej PAP

Michał Stolarek, Wojciech Szeląg i Sebastian Bogusławski zostali wybrali do rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej.

Michał Stolarek to radca prawny, wspólnik zarządzający Kancelarii Prawniczej Stolarek & Grabarski. Dziennikarz Polsat News Wojciech Szeląg zasiadał już, jako wiceprzewodniczący, w radzie nadzorczej poprzedniej kadencji. Sebastian Bogusławski ma licencję doradcy inwestycyjnego. W maju br. Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło konkurs na członków rady w związku z kończącą się kadencją trzech jej członków (oprócz Szeląga także Lidii Żebrowskiej i Jerzego Domańskiego). Ich kadencja upłynęła 30 czerwca br. W radzie nadzorczej PAP zasiada siedem osób. Jej przewodniczym jest Krzysztof Hofman. PAP jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa.

(KOZ, 05.07.2011)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 05, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Przekrój" już przeniesiony do Krakowa

Redakcja tygodnika "Przekrój" (Wydawnictwo Przekrój) została już oficjalnie przeniesiona do Krakowa. Zmienił się adres pisma w stopce. W Warszawie "Przekrój" utrzyma swój oddział.

Z okazji przeniesienia "Przekroju" do Krakowa wydawca zamierza rozdać na ulicach tego miasta 10 tys. egz. tygodnika. W Krakowie pracują już redaktor naczelny, studio graficzne, sekretariat redakcji i korekta. Zmiana siedziby nie spowoduje jednak przeniesienia całego zespołu. Jak mówi naczelny "Przekroju" Artur Rumianek, system edycyjny stosowany przez wydawnictwo umożliwia dziennikarzom i redaktorom pracę zdalną. Nie jest jasne, czy przeprowadzka do Krakowa obejmie takie działy, jak reklama, kolportaż czy promocja. Według Rumianka właściciel wydawnictwa Grzegorz Hajdarowicz, który zapowiadał, że po przejęciu udziałów w Presspublice liczy na "ciekawą synergię reklamową" między swoimi tytułami, może się zdecydować na łączenie tych działów dla różnych pism i dopiero wtedy zadecyduje o ich lokalizacji. W Warszawie będzie nadal pracował sekretarz "Przekroju" Piotr Witek, pozostali pracownicy sekretariatu są już w Krakowie. W Krakowie pracuje całe studio graficzne, choć jeszcze nie wiadomo, kto będzie dyrektorem artystycznym. Rumianek zapowiada, że wyjaśni się to w ciągu tygodnia. To stanowisko jest nieobsadzone od końca maja, kiedy z redakcji odszedł Kasper Skirgaiłło-Krajewski (został dyrektorem artystycznym tygodnika "Wprost").

(BIT, 05.07.2011)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo