Dział: PERSONALIA

Dodano: Marzec 12, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jolanta Paczkowska i Paweł Rogaliński Dziennikarzami Obywatelskimi Roku

Dziennikarzami Obywatelskimi 2009 Roku zostali Paweł Rogaliński i Jolanta Paczkowska.

Pawła Rogalińskiego wybrali internauci w głosowaniu, a Jolantę Paczkowską kapituła konkursu, w której zasiadali m.in. publicystka ”Polityki” Janina Paradowska, honorowy prezes SDP Stefan Bratkowski, dziennikarz śledczy Jerzy Jachowicz i członek KRRiT Piotr Boroń. Internauci wybierali Blogerów Roku, w pięciu kategoriach. Zwycięzcą w kategorii Polityka został blog Matka Kurka, a specjalne wyróżnienie trafiło do Marcina Ogdowskiego, autora blogu Z Afganistanu. Blog Moje Wypieki Doroty Świątkowskiej internauci nagrodzili w kategorii Życie, Super Kubak Madleny Szeligi – w kategorii Kultura i media, blog Jacek Ka Jacka Kamińskiego –w kategorii Informacje i technologie, natomiast blog Galeria Greya – w kategorii Fotoblog. W tej ostatniej internauci przyznali też specjalne wyróżnienie autorce bloga Ania 1410 Grunwald. Nagroda specjalna Orange dla Dziennikarza Obywatelskiego 2009 roku trafiła do Elżbiety Świączkowskiej. Organizatorem czwartego już konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego 2009 roku i Blogera 2009 roku jest serwis Wiadomości24.pl.

(KOZ, 12.03.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PERSONALIA

Dodano: Marzec 15, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Karnowski może zostać dyrektorem TVP 1

Kierujący redakcją ”Wiadomości” Programu 1 Telewizji Polskiej Jacek Karnowski może zostać szefem całej anteny – podał serwis Newsweek.pl.

Do awansu Karnowskiego na dyrektora TVP 1 może dojść jeszcze w marcu. Od października ub.r. anteną kieruje Wojciech Hoflik. Z Jackiem Karnowskim nie udało nam się skontaktować. ”Newsweekowi” odmówił komentarza. Z kolei rzecznik prasowy TVP Stanisław Wojtera powiedział, że nic o tym nie wie, ale nie jest wtajemniczony we wszystkie sprawy telewizji. – Ta zmiana nie jest wykluczona, bo w PiS (w ramach medialnej koalicji z lewicą tej partii przypadła Jedynka – przyp. red.) ścierają się różne frakcje. Jedna popiera Hoflika, druga Karnowskiego – mówi nam osoba zorientowana w sprawach TVP. Jacek Karnowski kieruje ”Wiadomościami” od października ub.r. W ub.r. brał też udział w konkursie na prezesa TVP. W razie jego awansu największe szanse na objęcie funkcji szefa ”Wiadomości” ma obecna zastępczyni Karnowskiego Marzena Paczuska (kierowała już serwisem, gdy Karnowski był p.o. dyrektorem Agencji Informacji).

(RUT, 15.03.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.