Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 06, 2009

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Korzeniowski odchodzi z TVP

Robert Korzeniowski, dyrektor Centrum Programów Wyspecjalizowanych i dla Zagranicy oraz dyrektor TVP Sport, zrezygnował z pracy w Telewizji Polskiej.

”Po pięciu latach pracy w Telewizji Polskiej podjąłem decyzję o rozpoczęciu nowego etapu rozwoju zawodowego i osobistego” – wyjaśnił Korzeniowski w oświadczeniu. ”Praca w TVP dała mi wiele powodów do radości i satysfakcji, jednak dziś uważam, że nadszedł czas na rozwój na innym polu mojej aktywności. Decyzję starannie i dogłębnie przemyślałem. Nie wynika ona z żadnych bieżących emocji” – dodał. Robert Korzeniowski przyznaje ”Presserwisowi”, że praca w TVP nigdy nie była dla niego punktem docelowym. – Zależało mi na tym, aby telewizja miała prawa do transmisji Euro 2012. Tego dokonałem i przyszedł czas na kolejny etap w życiu – wyjaśnia Korzeniowski. – Wielka szkoda. To spore zaskoczenie – komentuje decyzję Korzeniowskiego Andrzej Placzyński, szef firmy Sportfive. – Bardzo kompetentny i z dużą wiedzą. Szybko się uczył telewizji. Wszyscy myśleli, że będzie kwiatkiem do kożucha, ale tak się nie stało – mówi o nim Placzyński. – Świetny menedżer. Miałem okazję uczestniczyć z Robertem w kilku wyjazdach służbowych. Byłem zaskoczony, że tak dobrze znał tajniki pracy dziennikarskiej – dodaje Cezary Gurjew, kierownik redakcji sportowej Programu I Polskiego Radia. – To była jego pierwsza praca po zakończeniu kariery chodziarza. Może poczuł się już zmęczony? W końcu w telewizji zrobił już swoje – zastanawia się Janusz Basałaj, redaktor naczelny telewizji Orange Sport. – Z drugiej strony może to efekt wymiany kadr w TVP? - pyta. Piotr Pietrzak, dyrektor generalny Havas Sports & Entertainment Polska, jeszcze w czwartek widział się z Korzeniowskim podczas Dni Marketingu Sportowego. - Odbierał nagrodę w imieniu TVP. Nie wspominał o odejściu – mówi zaskoczony Pietrzak. – Dobrze, że odchodzi. Nic dobrego nie zrobił, bo nie znał się na telewizji. Za jego czasów TVP potraciła sporo praw sportowych z Ligą Mistrzów na czele. TVP potrzebuje menedżera znającego rynek, który potrafi liczyć pieniądze i zarządzać zespołem – mówi o Korzeniowskim dziennikarz Polsatu chcący zachować anonimowość. Robert Korzeniowski, kilkakrotny mistrz olimpijski, w TVP pracował od jesieni 2004 roku. Został zatrudniony za prezesury Jana Dworaka. – Jego następca zostanie wyznaczony niezwłocznie – informuje zespół rzecznika prasowego TVP. – Mój kandydat to Dariusz Szpakowski – żartuje Basałaj. Korzeniowski odpowiadał m.in. za tworzenie TVP HD. Zajmował stanowisko pełnomocnika zarządu ds. Euro 2012. Ostatnio był też dyrektorem Centrum Programów Wyspecjalizowanych i dla Zagranicy, odpowiadającego za kanały tematyczne spółki. Według naszych informacji TVP zamierza zlikwidować Centrum i powrócić do poprzedniej struktury z dyrektorami poszczególnych kanałów tematycznych. Taka uchwała ma stanąć na zarządzie jutro. Korzeniowski pytany o dalsze plany zawodowe nie zdradza szczegółów. – Z jego doświadczeniem i znajomością branży mógłby trafić do agencji marketingu sportowego. Ale pytanie, czy chciałby to robić, choć Robert zawsze miał zmysł biznesmena – mówi Pietrzak.

(KOZ, RUT, 06.11.2009)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.