Wydanie: PRESS 06/2016

Uciekam na wschód

(fot. Radek Polak)

Max Cegielski wyznaje, że trudno być ateistą, Dariusz Rosiak - że równie trudno być katolikiem w Polsce. Gdy katolik zarzuca lewakowi, że Polska go uwiera, ten przekonuje, że nie ma tożsamości danej raz na zawsze. Cegielski i Rosiak udowadniają jednak, że wciąż potrafimy ze sobą rozmawiać - nawet w mediach.

DARIUSZ ROSIAK: Co najbardziej lubisz robić zawodowo?

Max Cegielski: Ktoś kiedyś, pisząc o mnie notkę, nazwał mnie „animatorem kultury” i być może to jest niegłupie określenie tego, co robię, ponieważ krótko opisuje bardzo różne moje działania.

A odnajdujesz się w określeniach: podróżnik, dziennikarz, pisarz?

Podróżnikami są autorzy spektakularnych, wyczynowych akcji typu „śladami Kazimierza Nowaka przez Afrykę na rowerze”. To nie w moim stylu, mnie wyczyn sportowy nie interesuje.

A dziennikarzem jesteś?

Są takie okresy, kiedy lubię określać się jako pisarz-dziennikarz i takie, kiedy wolę dziennikarz-pisarz.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.