Wydanie: PRESS 04/2016

Interakcja na ekranie

Interaktywne bloki reklamowe w polskich kinach to na razie przyszłość, ale digitalowe rozwiązania w reklamie kinowej stają się standardem. W Kanadzie w grupie wiekowej 16-19 lat w gry, zabawy i quizy w bloku interaktywnym angażuje się aż 40 proc. widzów.

W  kinowej sali zbiera się tłum ludzi, każdy obowiązkowo uzbrojony w telefon komórkowy zajmuje miejsce. W oczy rażą świecące ekrany smartfonów. Na kinowym ekranie pojawia się instrukcja, by najpierw połączyć się z siecią wi-fi Orange, a potem uruchomić aplikację „Gwiezdny quiz”. Następnie, w czasie rzeczywistym, wszystkie 180 osób biorących udział w quizie na temat filmu „Gwiezdne wojny” odpowiada na pytania, używając telefonu komórkowego. Najlepsi zostaną nagrodzeni przez Multikino Media i Orange Polska, którzy wprowadzili do polskich kin pierwszy interaktywny blok reklamowy. Po całej zabawie fani filmu mogli zobaczyć kolejną jego część: „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”.

– To wydarzenie miało miejsce na razie tylko w jednej sali kinowej, w warszawskich Złotych Tarasach. Nasz dział digital pracuje jednak już z Orange Polska, partnerem strategicznym, nad przygotowaniem infrastruktury we wszystkich lokalizacjach, w których mieści się Multikino. Planujemy uruchomić interaktywne bloki reklamowe w drugiej połowie roku – zapowiada Mariusz Spisz, prezes Multikino Media.

Choć interaktywne bloki reklamowe w polskich kinach to wciąż przyszłość, brokerzy zapewniają, że reklama angażująca widza, korzystająca z dobrodziejstw nowych technologii jest jedną z bardziej skutecznych. – Kino jest medium wyjątkowym, ponieważ skupia konkretnych widzów i wyzwala w nich emocje, jednocześnie wzmacniając percepcję. Dotyczy to również przekazów komercyjnych – wyjaśnia Marta Weczera, international marketing director w New Age Media, brokerka reklamy kinowej.

Daria Różańska

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo