Właściciele radia Tok FM  |  Polskie Radio zakończyło współpracę  |  Eksperci o sukcesie Mai Chwalińskiej  |  Dyrektorka generalna agencji AKPA  |  Przetarg Urzędu Transportu Kolejowego  |  Agencja fotograficzna East News na niewielkim minusie  |  Naziemny Puls 2 bez kontynuacji serialu  |  Zestawienie kanałów dokumentalnych  |  Widownia "Gliniarzy" w Polsacie  |  Kolejny sezon "Gogglebox" w TTV  |  Program Gabi Drzewieckiej w TVP 2  |  Instytut Zarządzania Informacją  |  Najpopularniejsze domeny w Polsce  |  Małgorzata Seck tworzy aplikację  |  Miesięcznik "Weranda Country"  |  Google uruchamia nowe raporty. Mają pomóc w analizie wyświetleń stron i w SEO  |  Rynek reklamy w pierwszym kwartale  |  Komfort zawiesza wybór agencji  |  Centrum Medyczne MediSpace  |  Trzy oferty w przetargu  |  Grono sponsorów Polskiego Związku Narciarskiego  |  WPP i Publicis powalczą o wart prawie 3 mld dol. budżet mediowy Coca-Coli  |  Meta częściowo wygrywa spór z KE przed unijnym sądem i zaczyna spór z Australią  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 44 newsy ze świata mediów i reklamy  | 

Właściciele radia Tok FM  |  Polskie Radio zakończyło współpracę  |  Eksperci o sukcesie Mai Chwalińskiej  |  Dyrektorka generalna agencji AKPA  |  Przetarg Urzędu Transportu Kolejowego  |  Agencja fotograficzna East News na niewielkim minusie  |  Naziemny Puls 2 bez kontynuacji serialu  |  Zestawienie kanałów dokumentalnych  |  Widownia "Gliniarzy" w Polsacie  |  Kolejny sezon "Gogglebox" w TTV  |  Program Gabi Drzewieckiej w TVP 2  |  Instytut Zarządzania Informacją  |  Najpopularniejsze domeny w Polsce  |  Małgorzata Seck tworzy aplikację  |  Miesięcznik "Weranda Country"  |  Google uruchamia nowe raporty. Mają pomóc w analizie wyświetleń stron i w SEO  |  Rynek reklamy w pierwszym kwartale  |  Komfort zawiesza wybór agencji  |  Centrum Medyczne MediSpace  |  Trzy oferty w przetargu  |  Grono sponsorów Polskiego Związku Narciarskiego  |  WPP i Publicis powalczą o wart prawie 3 mld dol. budżet mediowy Coca-Coli  |  Meta częściowo wygrywa spór z KE przed unijnym sądem i zaczyna spór z Australią  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 44 newsy ze świata mediów i reklamy  | 

Właściciele radia Tok FM  |  Polskie Radio zakończyło współpracę  |  Eksperci o sukcesie Mai Chwalińskiej  |  Dyrektorka generalna agencji AKPA  |  Przetarg Urzędu Transportu Kolejowego  |  Agencja fotograficzna East News na niewielkim minusie  |  Naziemny Puls 2 bez kontynuacji serialu  |  Zestawienie kanałów dokumentalnych  |  Widownia "Gliniarzy" w Polsacie  |  Kolejny sezon "Gogglebox" w TTV  |  Program Gabi Drzewieckiej w TVP 2  |  Instytut Zarządzania Informacją  |  Najpopularniejsze domeny w Polsce  |  Małgorzata Seck tworzy aplikację  |  Miesięcznik "Weranda Country"  |  Google uruchamia nowe raporty. Mają pomóc w analizie wyświetleń stron i w SEO  |  Rynek reklamy w pierwszym kwartale  |  Komfort zawiesza wybór agencji  |  Centrum Medyczne MediSpace  |  Trzy oferty w przetargu  |  Grono sponsorów Polskiego Związku Narciarskiego  |  WPP i Publicis powalczą o wart prawie 3 mld dol. budżet mediowy Coca-Coli  |  Meta częściowo wygrywa spór z KE przed unijnym sądem i zaczyna spór z Australią  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 44 newsy ze świata mediów i reklamy  | 

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 28, 2025

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Polonia likwiduje magazyny polonijne. "Powodem znaczne ograniczenia budżetowe"

Od grudnia TVP Polonia w strukturze Telewizji Polskiej nie będzie osobną jednostką organizacyjną (fot. materiały prasowe)

Z anteny TVP Polonia spadnie 12 magazynów polonijnych - dowiedział się "Presserwis". Powodem są znaczne ograniczenia budżetowe.

Od grudnia TVP Polonia w strukturze Telewizji Polskiej nie będzie osobną jednostką organizacyjną. Redakcja kanału stanie się częścią Ośrodka Mediów dla Zagranicy, którym kieruje Michał Broniatowski.

"W 2026 roku, w ślad za zmianami organizacyjnymi, nastąpią również zmiany w ofercie programowej" - napisał Michał Broniatowski w mailu do zewnętrznych producentów współpracujących z TVP Polonia. "Presserwis" dotarł do treści tej wiadomości. "Ze względu na znaczne ograniczenia budżetowe, wiele magazynów polonijnych nie znajduje się w planach ramówkowych TVP Polonia na przyszły rok" - przekazał Broniatowski.

Wskazał, że dotyczy to następujących programów: "Wilnoteka", "Polskie szlaki północy", "Wschód", "Nad Niemnem. Za wschodnią granicą", "Ola Polonia", "Kierunek Zachód", "Przystanek Ameryka", "Hello Polonia", "Studio w kontakcie", "Z gwiazdą przez świat", "Po polsku", "Powiedz to po polsku".

"Główny ciężar podejmowania tematyki polonijnej realizowany będzie w audycji »Polonia 24. Tygodnik«, która pozostanie w zwiększonym wymiarze czasu antenowego" - zapowiedział Michał Broniatowski.

Jednocześnie w mailu podziękował wszystkim autorom i twórcom dotychczasowych cyklicznych programów "za wyjątkowe zaangażowanie i bardzo owocną współpracę".

(KOZ, 28.11.2025)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.