Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 11, 2007

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Stacewicz nowym prezesem Radia Koszalin

Telewizyjny dziennikarz Adam Stacewicz został w środę nowym prezesem i redaktorem naczelnym Radia Koszalin SA.

Z zarządu spółki odwołano Tadeusza Sznajderskiego, dotychczasowego redaktora naczelnego rozgłośni i jednego z dwóch wiceprezesów - poinformował Krzysztof Legun, przewodniczący rady nadzorczej spółki. Za powołaniem Stacewicza, wystawionego do konkursu przez Samoobronę (formalnie bezpartyjnego), głosowało 4 członków rady nadzorczej Radia Koszalin, jeden był przeciw. Odwołanie popieranego przez PiS Sznajderskiego, przewodniczący rady nadzorczej uzasadnił względami merytorycznymi. - W rozgłośni nie może być dwóch redaktorów naczelnych, a w zarządzie spółki potrzebny jest ekonomista, którym pan Sznajderski nie był - powiedział Legun. Wakujące stanowisko wiceprezesa rada nadzorcza zamierza obsadzić w drodze konkursu. Stacewicz, który o posadę prezesa koszalińskiej rozgłośni rywalizował z Arturem Lijewskim, dyrektorem do spraw eksploatacji portu w Kołobrzegu, powiedział, że zwycięstwo w konkursie nieco go zaskoczyło. - O decyzji rady dowiedziałem się, będąc na zdjęciach do reportażu. Mam już wizję rozwoju Radia Koszalin, ale nie chciałbym jej przedstawić załodze za pośrednictwem mediów. Na razie mogę jedynie powiedzieć, że nie zamierzam dokonywać w rozgłośni żadnych kadrowych przesunięć - powiedział Stacewicz. Nowy prezes Radia Koszalin ma 49-lat, jest żeglarzem amatorem, pływa na windsurfingu, od 1997 r. prowadzi firmę, która produkuje materiały dla telewizji publicznej. Reportaże Stacewicza TVP pokazywała w programie "Zawsze po 21.00". Stacewicz był też związany z Radiem Koszalin. Dla rozgłośni wyprodukował 78. odcinków powieści Jerzego Porębskiego "Z rybakami w świat", prowadził tu również Magazyn Żeglarski Kilwater. Po wyborze na prezesa, Stacewicz będzie musiał zrezygnować z produkcji reportaży dla TVP. Radio Koszalin nie miało prezesa od września ub. roku, kiedy to rada nadzorcza odwołała ze stanowiska należącą do Samoobrony Bożenę Dzielińską. Decyzja rady zbiegła się w czasie z chwilowym, jak się później okazało, odwołaniem przez Jarosława Kaczyńskiego lidera Samoobrony Andrzeja Leppera z funkcji wicepremiera, ministra rolnictwa.

(PAP, KRP, 11.04.2007)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 12, 2007

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bardzo Inne Wakacje w Radiu Bis

Gdzie spędzają wakacje polskie celebrities i jakie mają związane z tym wspomnienia? Znane osoby: muzycy i aktorzy, będą o tym opowiadać w audycji Magdy Jethon. A uważni słuchacze Polskiego Radia Bis będą mieli szansę wyjechać na egzotyczne wakacje.

Magda Jethon zaprasza na zwierzenia znanych osób w formie barwnych, ciekawych i zaskakujących opowieści. Polskie Radio Bis nada je w paśmie BIS Up (godz. 10.00-14.00) od poniedziałku do piątku (od 16 do 27 kwietnia). "Bardzo Inne Wakacje" to nowy konkurs Radia Bis, który wystartuje w poniedziałek 16 kwietnia i potrwa przez dwa tygodnie (od poniedziałku do piątku w godz.10.00-14.00). Codziennie do wygrania będą pamięci USB firmy Kingston z logo Radia Bis. Wszystkie prawidłowe odpowiedzi nadsyłane od poniedziałku do piątku (od 16 do 27 kwietnia) wezmą udział w finale tygodnia. W piątki o godz. 13.10 jedna osoba odpowie na antenie na pytanie finałowe. Prawidłowa odpowiedź będzie nagradzana wycieczką za granicę dla dwóch osób (pobyt w hotelu: noclegi i wyżywienie oraz przelot i ubezpieczenie podstawowe): na Majorkę oraz na Kretę. Więcej informacji o konkursie na stronie Polskiego Radia Bis.

(KRP, 12.04.2007)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.