Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 11, 2007

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Perfect będzie gwiazdą tegorocznego ”Lata z radiem”

Zespół Perfect będzie gwiazdą tegorocznej trasy koncertowej ”Lata z radiem” Programu I Polskiego Radia. Koncerty zostaną zorganizowane w ponad 20 miastach.

Impreza ”Lata z radiem” zacznie się 23 czerwca koncertem w Częstochowie, a następnie w każdą sobotę i niedzielę będzie odwiedzać inne miasto. W tym roku na trasie znalazły się m.in. Świnoujście, Kołobrzeg, Sanok, Jarosław, Suwałki, Duszniki Zdrój, Karpacz, Nowy Sącz i Gniezno, gdzie 2 września odbędzie się wielki finał. Jedynka odwiedzi też Lwów i Wilno. – Po raz pierwszy w historii pojedziemy do miast poza granicami Polski – mówi Katarzyna Nazarewicz, szefowa redakcji ”Lata z radiem” i ”Czterech pór roku”. Każde z miast będzie współfinansować imprezę. – Koszty będą nieco wyższe niż w ubiegłym roku – mówi Wojciech Konieczny, sekretarz Programu I. Rok temu każdy z samorządów musiał wyłożyć ok. 30 tys. zł, ale nie wiadomo jeszcze, ile to będzie w tym roku. Każdy koncert ma zgromadzić ok. 20 tys. osób. Wystąpią m.in. zespół Perfect i Jan Pietrzak z kabaretem Pod Egidą. Hasłem akcji jest ”Magiczni ludzie w magicznych miejscach”. – Chcemy dać szanse odwiedzanym miastom na zaprezentowanie swoich mieszkańców, którzy robią dla innych ludzi rzeczy niezwykłe, nietypowe – mówi Nazarewicz. ”Lato z radiem” zostanie też patronem szeregu kulturalnych imprez klasycznych, m.in. przedstawień operowych. Partnerem telewizyjnym imprezy została TVP 1, która będzie nadawać relacje z trasy. Prezenterzy TVP będą też współprowadzić audycje w radiu i koncerty wraz z dziennikarzami Programu I Polskiego Radia, m.in. Paulą Michalik, Martą Kielczyk, Pawłem Kostrzewą i Marcinem Wojciechowskim. Akcję promować będzie kampania reklamowa, która ma równocześnie informować o nowych częstotliwościach Jedynki przyznanych jej w ramach optymalizacji sieci nadawczych Polskiego Radia.

(KRZ, 11.04.2007)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 11, 2007

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Stacewicz nowym prezesem Radia Koszalin

Telewizyjny dziennikarz Adam Stacewicz został w środę nowym prezesem i redaktorem naczelnym Radia Koszalin SA.

Z zarządu spółki odwołano Tadeusza Sznajderskiego, dotychczasowego redaktora naczelnego rozgłośni i jednego z dwóch wiceprezesów - poinformował Krzysztof Legun, przewodniczący rady nadzorczej spółki. Za powołaniem Stacewicza, wystawionego do konkursu przez Samoobronę (formalnie bezpartyjnego), głosowało 4 członków rady nadzorczej Radia Koszalin, jeden był przeciw. Odwołanie popieranego przez PiS Sznajderskiego, przewodniczący rady nadzorczej uzasadnił względami merytorycznymi. - W rozgłośni nie może być dwóch redaktorów naczelnych, a w zarządzie spółki potrzebny jest ekonomista, którym pan Sznajderski nie był - powiedział Legun. Wakujące stanowisko wiceprezesa rada nadzorcza zamierza obsadzić w drodze konkursu. Stacewicz, który o posadę prezesa koszalińskiej rozgłośni rywalizował z Arturem Lijewskim, dyrektorem do spraw eksploatacji portu w Kołobrzegu, powiedział, że zwycięstwo w konkursie nieco go zaskoczyło. - O decyzji rady dowiedziałem się, będąc na zdjęciach do reportażu. Mam już wizję rozwoju Radia Koszalin, ale nie chciałbym jej przedstawić załodze za pośrednictwem mediów. Na razie mogę jedynie powiedzieć, że nie zamierzam dokonywać w rozgłośni żadnych kadrowych przesunięć - powiedział Stacewicz. Nowy prezes Radia Koszalin ma 49-lat, jest żeglarzem amatorem, pływa na windsurfingu, od 1997 r. prowadzi firmę, która produkuje materiały dla telewizji publicznej. Reportaże Stacewicza TVP pokazywała w programie "Zawsze po 21.00". Stacewicz był też związany z Radiem Koszalin. Dla rozgłośni wyprodukował 78. odcinków powieści Jerzego Porębskiego "Z rybakami w świat", prowadził tu również Magazyn Żeglarski Kilwater. Po wyborze na prezesa, Stacewicz będzie musiał zrezygnować z produkcji reportaży dla TVP. Radio Koszalin nie miało prezesa od września ub. roku, kiedy to rada nadzorcza odwołała ze stanowiska należącą do Samoobrony Bożenę Dzielińską. Decyzja rady zbiegła się w czasie z chwilowym, jak się później okazało, odwołaniem przez Jarosława Kaczyńskiego lidera Samoobrony Andrzeja Leppera z funkcji wicepremiera, ministra rolnictwa.

(PAP, KRP, 11.04.2007)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.