Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 11, 2007

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Perfect będzie gwiazdą tegorocznego ”Lata z radiem”

Zespół Perfect będzie gwiazdą tegorocznej trasy koncertowej ”Lata z radiem” Programu I Polskiego Radia. Koncerty zostaną zorganizowane w ponad 20 miastach.

Impreza ”Lata z radiem” zacznie się 23 czerwca koncertem w Częstochowie, a następnie w każdą sobotę i niedzielę będzie odwiedzać inne miasto. W tym roku na trasie znalazły się m.in. Świnoujście, Kołobrzeg, Sanok, Jarosław, Suwałki, Duszniki Zdrój, Karpacz, Nowy Sącz i Gniezno, gdzie 2 września odbędzie się wielki finał. Jedynka odwiedzi też Lwów i Wilno. – Po raz pierwszy w historii pojedziemy do miast poza granicami Polski – mówi Katarzyna Nazarewicz, szefowa redakcji ”Lata z radiem” i ”Czterech pór roku”. Każde z miast będzie współfinansować imprezę. – Koszty będą nieco wyższe niż w ubiegłym roku – mówi Wojciech Konieczny, sekretarz Programu I. Rok temu każdy z samorządów musiał wyłożyć ok. 30 tys. zł, ale nie wiadomo jeszcze, ile to będzie w tym roku. Każdy koncert ma zgromadzić ok. 20 tys. osób. Wystąpią m.in. zespół Perfect i Jan Pietrzak z kabaretem Pod Egidą. Hasłem akcji jest ”Magiczni ludzie w magicznych miejscach”. – Chcemy dać szanse odwiedzanym miastom na zaprezentowanie swoich mieszkańców, którzy robią dla innych ludzi rzeczy niezwykłe, nietypowe – mówi Nazarewicz. ”Lato z radiem” zostanie też patronem szeregu kulturalnych imprez klasycznych, m.in. przedstawień operowych. Partnerem telewizyjnym imprezy została TVP 1, która będzie nadawać relacje z trasy. Prezenterzy TVP będą też współprowadzić audycje w radiu i koncerty wraz z dziennikarzami Programu I Polskiego Radia, m.in. Paulą Michalik, Martą Kielczyk, Pawłem Kostrzewą i Marcinem Wojciechowskim. Akcję promować będzie kampania reklamowa, która ma równocześnie informować o nowych częstotliwościach Jedynki przyznanych jej w ramach optymalizacji sieci nadawczych Polskiego Radia.

(KRZ, 11.04.2007)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.