Szymon Majewski wraca do reklam PKO BP. W kampanii także Bogusław Linda i Sara James

Główne role w spotach PKO BP grają Szymon Majewski, Bogusław Linda i Sara James (fot. materiały prasowe)
Dziś wystartowała kampania wizerunkowa PKO Banku Polskiego, która stanowi nowe otwarcie komunikacji marketingowej banku.
Pierwsze spoty koncentrują się na pytaniu: "Czego Polacy chcą od banku?". Odpowiedź na nie w komunikacji brzmi: Każdy potrzebuje czegoś innego, bo potrzeby są różnorodne jak sami klienci. To oni inspirują bank do tworzenia nowych rozwiązań, które są praktycznym wsparciem w codziennym życiu.
Powrót Majewskiego do reklam PKO BP
Główne role w spotach grają Szymon Majewski, Bogusław Linda i Sara James. Dla Majewskiego oznacza to powrót do reklam PKO BP – występował w nich w latach 2010-2013. Komunikację tworzyła wtedy agencja DDB Warszawa. Akcja spotu toczy się obecnie w PKO Rotundzie.
Czytaj też: Julia Żugaj i Wojciech Kucina ambasadorami marki Garnier Fructis
– Wychodzimy odważnie z ofensywą reklamową w zupełnie nowej odsłonie. Pokażemy, że nie jesteśmy tylko legendą polskiej bankowości, ale przede wszystkim bankiem bliskim każdemu – niezależnie od wieku, potrzeb czy stylu życia. I to będziemy akcentować za pomocą najbliższych spotów. Pomogą nam w tym znane twarze, humor i autentyczność. Działania marketingowe będą się opierały na spójnym przekazie wizualnym oraz stałej i silnej obecności mediowej w różnych kanałach – zapewnia Marcin Szymkowiak, dyrektor pionu marketingu w PKO Banku Polskim.
Działania reklamowe obejmują telewizję, internet, radio i kina w całej Polsce. Kampania będzie realizowana we współpracy z agencją kreatywną Havas Creative Group (agencja wiodąca) i mediową Havas Media Poland.
Kampanii towarzyszy zmiana identyfikacji wizerunkowej banku. Dotychczasowa identyfikacja powstała kilkanaście lat temu i uwzględniała tradycyjne nośniki komunikacji. Przez lata zmienił się sposób przedstawiania treści – bank dostosowując się do tych trendów, odświeżył swoją identyfikację, w tym znak i czcionkę. W nowej odsłonie mają one lepszy efekt wizualny i czytelność, zwłaszcza w środowiskach cyfrowych. Zmiana nie jest rewolucją tylko odświeżeniem, dlatego będzie wprowadzana stopniowo. Na pierwszym etapie nowa szata wizualna ma być zauważalna w przekazie reklamowym.
Nad zmianą identyfikacji pracuje agencja brandingowa 4/4 BrandDesign.
Czytaj też: Branża reklamy jest kobietą. Rozmowa z Leną Stryjewską, managing director 2012 Agency
(AMS, 09.06.2025)
