Dział: PRASA

Dodano: Luty 28, 2007

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BCC po raz dziesiąty wręczy Ostre Pióra

45 laureatów odbierze w piątek w Warszawie nagrody dziennikarskie Ostre Pióro przyznawane przez Business Centre Club.

Nagrody za propagowanie zasad przedsiębiorczości, szerzenie edukacji ekonomicznej i wspieranie idei wolnego rynku BCC przyznaje po raz dziesiąty. Od siedmiu lat najbardziej zasłużonym w tych dziedzinach przedstawicielom mediów wręcza Ostre Pióra – Nagrody Specjalne. W tym roku otrzymają je: Małgorzata Łopińska (szefowa ”Panoramy” w TVP 2), Janina Paradowska (”Polityka”), Paweł Blajer i Andrzej Michalski (”Rzeczpospolita”), Jarosław Sroka (”Gazeta Prawna”), Tadeusz Belerski (Polska Agencja Prasowa), Marek Król (wydawca tygodnika ”Wprost”) i Krzysztof Kozłowski (”Tygodnik Powszechny”). Poza tym Ostre Pióra odbierze 37 przedstawicieli mediów ogólnopolskich i regionalnych.

(SK, 28.02.2007)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Luty 28, 2007

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Okładka "Gazety Wyborczej" nagrodzona

"Gazeta Wyborcza" zdobyła wyróżnienie w 28. edycji międzynarodowego konkursu grafiki prasowej Best of Newspaper Design organizowanym przez światowe stowarzyszenie Society for News Design.

Międzynarodowe jury, które oceniało w tym roku projekty graficzne 351 gazet z całego świata, wyróżniło tytułem Award of Excellence ”Gazetę na Święta”, 32-stronicowy dodatek do ”Gazety Wyborczej” z 23 grudnia 2006 roku. ”Gazeta na Święta” to specjalne, bożonarodzeniowe wydanie ”Dużego Formatu” i ”Gazety Świątecznej”. Projekt graficzny dodatku przygotował dyrektor artystyczny ”Gazety” Maciej Kałkus. - Jestem bardzo dumny z tego, że udało mi się w tym dodatku połączyć wymagania redakcji - długie teksty - z pewną elegancją graficzną oraz z odpowiednią wielkością fotografii i rysunków - komentuje Kałkus. W tej samej edycji konkursu jedną z głównych nagród zdobył wcześniej polski designer Jacek Utko. Society for News Design skupia ponad 2,6 tys. redaktorów i grafików z przeszło 50 krajów świata. Stowarzyszenie promuje wysokie standardy dziennikarstwa i projektowania graficznego w gazetach. Jego doroczny konkurs Best of Newspaper Design jest najważniejszą tego typu imprezą na świecie. W tym roku odbył się po raz 28. Zobacz także:
Makieta zaprojektowana przez Jacka Utko jedną z najlepszych na świecie

(KRP, 28.02.2007)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.