Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W grupie Infor PL powstał związek zawodowy. Chętnych nie brakuje

– Założyliśmy związek, bo chcemy wykorzystać przysługujące nam uprawnienia, a po drugie to szansa, by w instytucjonalizowany sposób służyć radą i opinią na temat rozwoju spółki oraz jej przyszłości – mówi nam jedna z osób zrzeszonych w związku

W grupie Infor PL powstał związek zawodowy. Wśród jego założycieli są dziennikarze „Dziennika Gazety Prawnej” i serwisu Dziennik.pl. – Nie było problemu ze znalezieniem 10 osób potrzebnych do założenia organizacji. Cały czas wpływają deklaracje od pracowników zatrudnionych w Inforze – mówi "Presserwisowi" jedna z osób zrzeszonych w związku.

Związkowcy na razie nie chcą ujawniać swojej tożsamości. O założeniu komisji zakładowej OPZZ „Konfederacja Pracy” poinformowali pracodawcę w piątek. Potwierdza to w rozmowie z „Presserwisem” wicenaczelny „Dziennika Gazety Prawnej” Marek Tejchman. – Trzymamy kciuki, wszystkim nam zależy na robieniu dobrego, jakościowego dziennikarstwa. Dialog w firmie jest zawsze przydatny – mówi Tejchman.

"Jesteśmy patriotami »Dziennika Gazety Prawnej«"

Związkowcy podkreślają, że założyli komisję zakładową nie dlatego, że są przeciwko pracodawcy, ale dlatego, że utożsamiają się z tytułem, dobrze im się tu pracuje i chcą, by dalej tak było. W pierwszej kolejności do związku zapisali się dziennikarze.

Czytaj też: Dziś okrągły stół w sprawie Prawa autorskiego. „Los polskich mediów w rękach premiera”

– Jesteśmy patriotami „Dziennika Gazety Prawnej”. Bardzo lubimy pracować w tej firmie, uważamy, że jest to jedna z niewielu gazet gwarantująca dziennikarzom wolność od nacisków politycznych i biznesowych. Założyliśmy związek, bo chcemy wykorzystać przysługujące nam uprawnienia, a po drugie to szansa, by w instytucjonalizowany sposób służyć radą i opinią na temat rozwoju spółki oraz jej przyszłości – mówi nam nasz rozmówca, dodając, że utworzenie związku jest także zabezpieczeniem dla zatrudnionych na wypadek, gdyby zapadły kiedyś ważne decyzje dotyczące spraw pracowniczych.

Grupa Infor ma duże ambicje w obszarze cyfrowym: latem zeszłego roku założyciel i właściciel firmy Ryszard Pieńkowski zapowiedział, że na bazie Dziennik.pl chce stworzyć nowoczesny serwis, który będzie konkurował z największymi na tym rynku, jak Onet czy Wirtualna Polska.

Jak informowaliśmy, w ostatnich miesiącach odeszło kilku czołowych dziennikarzy "Dziennika Gazety Prawnej": Klara Klinger, Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak i Piotr Szymaniak.

Czytaj też: Sąd uchylił karę nałożoną przez Świrskiego na Tok FM za krytykę podręcznika do HiT

(MZD, 10.07.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.