Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Edward Miszczak członkiem zarządu, a nie wiceprezesem Telewizji Polsat

Edward Miszczak w Telewizji Polsat jest dyrektorem programowym (screen: YouTube/Onet Plejada)

Edward Miszczak nie jest już wiceprezesem Telewizji Polsat. Powołano go do zarządu na kolejną kadencję, ale już jako członka zarządu. Pozostaje dyrektorem programowym.

O powołaniu zarządu na następną kadencję zdecydowała rada nadzorcza. Jak informowaliśmy, prezesem został Piotr Żak, syn twórcy Polsatu Zygmunta Solorza (wcześniej Żak pełnił obowiązki prezesa jako oddelegowany z rady nadzorczej). W skład zarządu w randze członków zarządu weszli z kolei Edward Miszczak, Adam Nowe, Janusz Pliszka i Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska. Wszyscy zasiadali już poprzednio w zarządzie, ale Miszczak miał w nim funkcję wiceprezesa.

Czytaj też: Telewizja Republika na razie pozostanie na lokalnych multipleksach telewizyjnych

Jak potwierdza Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus, Edward Miszczak, Adam Nowe, Janusz Pliszka i Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska pełnią funkcje w zarządzie w randze członków zarządu, a żadna z tych osób nie pełni funkcji wiceprezesa. Pytany o powody pozbawienia Miszczaka funkcji wiceprezesa odpowiada: - Nie ma jakiegoś specjalnego powodu, w skład zarządu wchodzą obecnie prezes zarządu i członkowie zarządu.

Edward Miszczak w Telewizji Polsat pracuje od stycznia 2023. Jest dyrektorem programowym i tę funkcję ma pełnić nadal. Wcześniej przez wiele lat odpowiadał za program TVN.

W listopadzie do rady nadzorczej Telewizji Polsat dołączyła Justyna Kulka, która objęła nadzór nad sprawami programowymi we wszystkich kanałach nadawcy.

(MNIE, 04.07.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.