Temat: fotografia prasowa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 18, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jakub Szymczuk dołącza do Fundacji Nauka. To Lubię. Do niedawna był fotografem Andrzeja Dudy

Jakub Szymczuk od października 2017 roku do maja br. był pierwszym fotografem prezydenta RP Andrzeja Dudy (fot. materiały prasowe)

Fotoreporter Jakub Szymczuk rozpoczyna współpracę z Fundacją Nauka. To Lubię. Ma tam zajmować się m.in. fotoreportażami o polskich naukowcach i uczyć dzieci oraz młodzież opowiadania historii. Do niedawna był fotografem prezydenta Andrzeja Dudy.

Jakub Szymczuk zapewnia, że w Fundacji Nauka. To Lubię zamierza wykorzystać umiejętności i pasję do opowiadania historii, by wesprzeć popularyzację nauki. "Wierzę, że umiejętność syntetycznego pokazywania rzeczywistości może być potężnym narzędziem edukacyjnym i mam nadzieję, że moje prace zainspirują innych do odkrywania piękna i znaczenia nauki" – mówi, cytowany w informacji prasowej.

Czytaj też: TVP zakończyła zdjęcia do serialu na podstawie powieści Bronisława Wildsteina. Są Książkiewicz i Trojan

Jakub Szymczuk od października 2017 roku do maja br. był pierwszym fotografem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wcześniej pracował w "Gościu Niedzielnym". W 2014 roku jego fotografia z protestów na kijowskim Majdanie otrzymała tytuł Zdjęcia Roku w konkursie Grand Press Photo. Nagrodzono ją też tytułami Zdjęcia X-lecia i w 2024 roku Zdjęcia XX-lecia Grand Press Photo. Jest też laureatem Nagrody Ryszarda Kapuścińskiego Polskiej Agencji Prasowej.

Fundacja Nauka. To Lubię została założona w 2020 roku przez Tomasza Rożka. Prowadzi kanały na YouTube, podcast, serwis WWW i profile w mediach społecznościowych.

Czytaj też: "Ale Historia" nie będzie już osobnym dodatkiem "Gazety Wyborczej"

(MAK, 18.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.