Dział: IMPREZY

Dodano: Czerwiec 18, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Napisz piosenkę z Jackiem Kaczmarskim – konkurs ZAiKS i Fundacji Grand Press

Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą do 11 lipca 2024 (do godz. 23.59). Utwory należy zgłaszać poprzez formularz dostępny pod adresem: formularz.fundacjagrandpress.pl

Do 11 lipca br. kompozytorzy mają czas na stworzenie muzyki do wiersza Jacka Kaczmarskiego "Diagnoza". Zwycięska linia melodyczna zostanie zaaranżowana przez Jacka Tarkowskiego, a prapremiera nowej piosenki w wykonaniu Adama Nowaka – lidera zespołu Raz Dwa Trzy – będzie miała miejsce 30 sierpnia 2024 podczas gali Medalu Wolności Słowa w Gdańsku.

Fundacja Grand Press wraz ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS już po raz drugi ogłaszają konkurs na stworzenie linii melodycznej do słów wybitnego polskiego autora, do których nigdy wcześniej nie powstała kompozycja muzyczna.

Tym razem chętni zmierzą się z wierszem Jacka Kaczmarskiego "Diagnoza", napisanym przez artystę we wrześniu 2003 roku, na siedem miesięcy przed śmiercią.

Alicja Delgas, prezeska fundacji im. Jacka Kaczmarskiego i jego życiowa partnerka, mówi: "W tym roku mija 20 lat od śmierci Jacka Kaczmarskiego. Cieszę się, że możemy szerokiej publiczności przypomnieć wiersz pochodzący z ostatniego tomiku Jacka. A dodatkową radością jest dla mnie, że utwór ten premierowo wykona Adam Nowak. Podczas spotkania Jacka z Adamem w czasie 39. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie Jacek wyraził życzenie, żeby jego utwory były wykonywane przez zespół Raz Dwa Trzy. Po dwóch dekadach – dzięki zaangażowaniu Fundacji Grand Press – ta wola zostanie spełniona".

Konkurs skierowany jest do polskich kompozytorów, którzy mogą zgłaszać utwory wcześniej niepublikowane, niewykonywane oraz nienagrodzone w innych konkursach. Autorka lub autor utworu wybranego przez jury otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

Nadesłane prace oceni jury w składzie: Jan Młynarski (przewodniczący), Jacek Bończyk, Weronika Mirowska, Adam Nowak i Jacek Tarkowski.

Przed rokiem laureatką konkursu została Maria Holka. Piosenkę z jej muzyką do tekstu Wojciecha Młynarskiego "Niewielkie słowo przyzwoitość" podczas gali Medalu Wolności Słowa 2023 wykonał Ralph Kaminski.

Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą do 11 lipca 2024 (do godz. 23.59). Utwory należy zgłaszać poprzez formularz dostępny pod adresem: formularz.fundacjagrandpress.pl.

Treść wiersza "Diagnoza", a także szczegóły i regulamin Konkursu dostępne są na stronie: fundacjagrandpress.pl/konkurs.

Prawykonanie zwycięskiej kompozycji odbędzie się podczas uroczystej gali Medalu Wolności Słowa, 30 sierpnia 2024 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, z transmisją w TVN 24 oraz na portalach pozostałych patronów medialnych wydarzenia.

Organizatorzy: Fundacja Grand Press, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

(18.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.