Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk zgodził się zeznawać w sprawie okoliczności, w jakich przejmował Twittera

Elon Musk sprzeciwiał się dochodzeniu, ale w końcu zgodził się zeznawać (fot. Wikimedia Commons/Norad and Unsorthcom Public Affairs)

Elon Musk zgodził się zeznawać przed amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na złożenie zeznań w dochodzeniu prowadzonym przez organ regulacyjny w sprawie przejęcia przez miliardera w 2022 roku serwisu społecznościowego Twitter.

W dokumentach sądowych napisano, że Musk i SEC uzgodnili nieujawnioną datę przesłuchania. Musk zgodził się również nie odwoływać się od decyzji sądu, który nakazała mu zastosować się do wezwania agencji.

Czytaj też: Donald Trump dołączył do TikToka. I ma już ponad 3 mln obserwujących

W październiku SEC pozwała Muska, aby zmusić go do złożenia zeznań, po tym jak odmówił stawienia się na wrześniowym przesłuchaniu w ramach śledztwa. Miliarder powiedział, że SEC próbuje go nękać.

Śledztwo dotyczy tego, czy Musk złamał federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych w 2022 roku, kupując akcje Twittera, który później przemianował na X. Agencja analizuje także oświadczenia i dokumenty SEC złożone w związku z transakcją – podała agencja.

Czytaj też: "News of the World" płacił kobietom za sypianie z celebrytami? Tak twierdzi James Blunt

(MAC, 04.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.