Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Szymaniak w dziale prawa "Rzeczpospolitej". Przez 12 lat pracował w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Piotr Szymaniak w "Rzeczpospolitej" będzie pisać głównie o prawie gospodarczym (fot. materiały prasowe)

Do działu prawa "Rzeczpospolitej" (Gremi Media) z początkiem czerwca dołączył Piotr Szymaniak. Będzie zajmował się szeroko pojętym prawem gospodarczym.

Z wykształcenia socjolog. Zaczynał w "Życiu Warszawy", przez ostatnie 12 lat pracował w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Specjalizuje się w tematyce prawnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa gospodarczego (w tym egzekucyjnego czy transportowego), karnego oraz procedury cywilnej. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press (w kategorii news).

Czytaj też: Była prezenterka "Teleexpressu" Marta Piasecka w ekipie Telewizji wPolsce.pl

– "Dziennik Gazeta Prawna" i "Rzeczpospolita" są jak FC Barcelona i Real Madryt, lecz różnią się stylem i podejściem. Choć to Barcelona stworzyła tiki-takę, to Real dał światu Galacticos. Jakościowo – tak jak te dwa hiszpańskie kluby – DGP i Rzepa są tytułami z najwyższej półki. I tak jak one, są obecnie w różnych momentach swojej historii. Zmieniam koszulkę i boisko, ale reguły gry i oczekiwania czytelników pozostają tak samo wysokie. Postaram się im sprostać – mówi Piotr Szymaniak.

– Piotrek będzie pisał o prawie gospodarczym. To jeden z kluczowych obszarów naszej aktywności, bo przedsiębiorcy są jednym z głównych adresatów naszych treści – podkreśla Tomasz Pietryga, zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej".

Czytaj też: Podcasterka kryminalna prowadzącą "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" w TVP 3 Katowice

(MAC, 04.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.