Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rupert Murdoch ożenił się po raz piąty. Tym razem z 67-letnią Eleną Żukową

Zdjęcia szczęśliwej pary zostały opublikowane w brytyjskim tabloidzie "The Sun", należącym do Ruperta Murdocha (screen: Thesun.co.uk)

Rupert Murdoch w niedzielę ożenił się po raz piąty. 93-letni magnat medialny pojął za żonę emerytowaną biolog molekularną, 67-letnią Eleną Żukową.

Ślub odbył się w winnicy Moraga w Kalifornii. Zdjęcia opublikowane przez brytyjski tabloid "The Sun", także należący do Murdocha, przedstawiają szczęśliwą parę. Murdoch nosi żółty krawat, a Żukowa białą sukienkę z długimi rękawami.

Czytaj też: Martine Croxall wraca na antenę BBC po pozwaniu pracodawcy za dyskryminację

Piąty ślub Murdocha ma miejsce nieco ponad rok po tym, jak w kwietniu ubiegłego roku pojawiły się doniesienia o jego spotkaniach z Żukową. Cztery miesiące po zakończeniu dwutygodniowego okresu zaręczyn z Ann Lesley Smith, 67-letnią prezenterką radiową.

Murdoch poznał Żukową podczas dużego spotkania rodzinnego zorganizowanego przez jego trzecią byłą żonę, Wendi Deng, z którą był w oficjalnym związku przez 14 lat, zanim rozwiedli się w 2013 roku.

42-letnia córka nowej małżonki Dasza Żukowa jest rosyjsko-amerykańską kolekcjonerką dzieł sztuki i filantropką, wcześniej żoną Romana Abramowicza, rosyjskiego oligarchy i byłego właściciela klubu piłkarskiego Premier League – Chelsea Londyn.

Murdoch rozwiódł się z czwartą żoną, także obecnie 67-letnią aktorką i modelką Jerry Hall (byłą żoną Micka Jaggera z zespołu The Rolling Stones), w 2022 roku. Hall najwyraźniej czekała na spotkanie z Murdochem w ich domu w Oxfordshire, kiedy otrzymała od niego e-mail, który rzekomo brzmiał: "Jerry, niestety zdecydowałem się zakończyć nasze małżeństwo… Z pewnością przeżyliśmy dobre chwile, ale mam wiele do zrobienia. Mój nowojorski prawnik natychmiast skontaktuje się z Twoim".

Czytaj też: Donald Trump dołączył do TikToka. I ma już ponad 2 mln obserwujących

We wrześniu ubiegłego roku, po siedmiu dekadach kierowania imperium medialnym, Rupert Murdoch ustąpił ze stanowiska prezesa Fox i News Corp. Na czele imperium stanął jego syn Lachlan.

Notowana na giełdzie spółka Murdocha z siedzibą w Nowym Jorku, News Corp, jest właścicielem setek lokalnych, krajowych i międzynarodowych cyfrowych serwisów informacyjnych, stacji telewizyjnych, w tym The Wall Street Journal, Fox News i Sky News Australia, a także wydawcy książek HarperCollins.

Według "Forbesa" majątek Murdocha wynosi około 19,5 mld dol.

Czytaj też: Facebook przez pięć miesięcy nie chciał usunąć fałszywego konta znanej tiktokerki

(MAC, 03.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.