Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 28, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Gostkiewicz odchodzi z Wirtualnej Polski. WP.pl: "Formuła się nie zmieniła"

Michał Gostkiewicz w WP.pl pracował od połowy 2018 roku (screen: YouTube/Wirtualna Polska)

Zastępca szefa Magazynu Wirtualnej Polski Michał Gostkiewicz rozstaje się z portalem w ramach zwolnień grupowych. WP.pl zapewnia, że Magazyn będzie się ukazywał w dotychczasowej formule.

Michał Gostkiewicz w WP.pl pracował od połowy 2018 roku i do marca 2023 był wydawcą prowadzącym Magazyn WP. Wcześniej przez osiem lat był związany z portalem Agory – Gazeta.pl. Pracował też m.in. w "Dzienniku. Polska, Europa Świat" i tygodniku "Newsweek Polska".

Mateusz Ratajczak pozostaje szefem redakcji

O rozstaniu z WP.pl Gostkiewicz poinformował w serwisie X, pisząc, że ostatnim jego materiałem w tym portalu jest wywiad ze słynnym amerykańskim historykiem Timothym Snyderem.

Czytaj też: Do końca roku ustawa medialna będzie gotowa? Minister kultury: "Liczymy na to"

"A z czego będę najbardziej dumny? Trzy rzeczy. Pierwsza to »upolowane« na wywiad nazwiska. Harari, Snyder, Dragan, Stubb, Barroso, Bildt, Messner, Tokarczuk, JK Bielecki, Sikorski, Applebaum, Brzeziński, Mosbacher; Cywiński, Urbanik, Hofmański i wielu, wielu innych" – dodał w innym wpisie Gostkiewicz.

– Nie komentujemy decyzji personalnych, natomiast formuła Magazynu WP nie zmieniła się. Wciąż będą tam publikowane najważniejsze materiały dziennikarzy WP. Mateusz Ratajczak pozostaje szefem redakcji Magazynu oraz Wiadomości – zapewnia Michał Siegieda, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej WP Holding.

"Zakładaliśmy, że przychody będą w lepszym miejscu"

Wirtualna Polska w ramach zwolnień grupowych pożegna 120 pracowników spółki mediowej. "W warunkach braku realizacji budżetu, podjęliśmy decyzję o redukcji zatrudnienia w części obszarów" – przekazano zespołowi w ubiegłym tygodniu.

Czytaj też: Tygodnik "Newsweek Polska" podrożał do 12,90 zł. RASP nie tłumaczy decyzji

W pierwszym kwartale br. przychody Wirtualnej Polski w porównaniu z tym okresem 2023 roku wzrosły o 12,7 proc., a zysk netto – o 16,7 proc. Skorygowana EBITDA wyniosła 84,3 mln zł, co oznacza wzrost o 10,9 proc.

– Gdy budżetowaliśmy ten rok, to zakładaliśmy, że przychody będą w nieco lepszym miejscu już w pierwszym kwartale. Są one z naszego punktu widzenia na rozczarowujących dynamikach – przyznał na spotkaniu z dziennikarzami Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding.

Czytaj też: Marcin Dobski dołączył do TV Republika. "Jestem częścią działu śledczego"

(MAK, 28.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.