Dział: REKLAMA

Dodano: Maj 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ewa Swoboda z własną lalką Barbie w ramach dorocznej inicjatywy firmy Mattel

Fryzura, makijaż, a nawet paznokcie lalki odzwierciedlają codzienny styl, który sprinterka prezentuje na bieżni i poza nią. Tatuaże, jakie ma na sobie lalka, są zainspirowane tymi, które zdobią jej ciało (fot. materiały prasowe)

Firma Mattel, właściciel marki Barbie, uhonorowała dziewięć sportsmenek z całego świata tytułem Barbie Role Model i unikatowymi lalkami wzorowanymi na ich wizerunkach. Wśród wyróżnionych znalazła się najlepsza polska sprinterka Ewa Swoboda.

Barbie od lat realizuje globalną misję - Projekt Dream Gap, by walczyć z ograniczeniami i stereotypami dotyczącymi płci, powstrzymującymi dziewczynki przed osiągnięciem ich pełnego potencjału. W ramach tej inicjatywy każdego roku nagłaśnia historie kobiet, które osiągnęły sukces w najróżniejszych dziedzinach, by dać dziewczynkom inspirację oraz przywrócić wiarę we własne możliwości. Tegoroczna sportowa odsłona projektu to kontynuacja globalnej misji wspierania dziewczynek oraz część obchodów 65-lecia istnienia marki.

Lalka Barbie Ewa Swoboda ubrana jest w sportowy strój Puma złożony z jasnofioletowych szortów i topu oraz pomarańczowych butów do biegania. Inspiracją do jego stworzenia był strój, który zawodniczka miała na sobie podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie w 2023 roku, kiedy pokonała barierę 11 sekund w biegu na 100 metrów, bijąc swój rekord życiowy oraz ustanawiając drugi najlepszy czas w historii polskiej lekkiej atletyki kobiet. Fryzura, makijaż, a nawet paznokcie lalki odzwierciedlają codzienny styl, który sprinterka prezentuje na bieżni i poza nią. Tatuaże, jakie ma na sobie lalka, są zainspirowane tymi, które zdobią jej ciało.

Obok Polki tytuł Barbie Role Model i własną lalkę otrzymały: tenisistka Venus Williams (USA), piłkarka Christine Sinclair (Kanada), piłkarka Mary Fowler (Australia), bokserka Estelle Mossely (Francja), gimnastyczka Alexa Moreno (Meksyk), gimnastyczka Rebecca Andrade (Brazylia), paratriathlonistka Susana Rodriguez (Hiszpania) i pływaczka Federica Pellegrini (Włochy).

(MAC, 23.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.