Dział: INTERNET

Dodano: Maj 17, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Venu Sports to nazwa platformy sportowej Disneya, Foxa i Warner Bros. Discovery

Rozgrywki NFL mają stanowić jeden z głównych atutów platformy Venu Sports (fot. Pixabay.com)

Wspólna sportowa platforma streamingowa, którą ostatecznie jesienią mają uruchomić The Walt Disney Company, Warner Bros. Discovery i Fox Corp. będzie nosiła nazwę Venu Sports. Dyrektor generalny przedsięwzięcia Pete Distad zakomunikował, że projekt jest na dobrej drodze.

Zapowiedziany w lutym serwis będzie próbował przyciągnąć młodszych widzów, którzy w USA odwrócili się od telewizji kablowej. Początkowo miał wystartować latem, ale najprawdopodobniej zostanie uruchomiony jesienią. Venu Sports zaoferuje szeroki wachlarz praw do sportu zawodowego i akademickiego. W tym rozgrywki National Football League (NFL), National Basketball Association (NBA) i piłkarskie eliminacje do Mistrzostw Świata.

Venu Sports ma być dostępne bezpośrednio poprzez nową aplikację, a abonenci będą mogli zdecydować się na połączenie usługi z Disney+, Hulu lub Max. Wspólne przedsięwzięcie nadal wymaga jeszcze zgody organów regulacyjnych i sfinalizowania ostatecznych porozumień pomiędzy firmami.

Dyrektor generalny Fox, Lachlan Murdoch, powiedział w marcu, że oczekuje, iż przedsięwzięcie w ciągu pięciu lat będzie miało 5 mln abonentów. Docelowo zaś rynek dla platformy Venu Sports miałby wynosić od 50 do 60 mln odbiorców.

(MAC, 17.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.