Dział: PRASA

Dodano: Maj 13, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Photo Book of the Year 2023. Jury właśnie wybrało trzy nominowane do finału pozycje

Książki finalistki konkursu Photo Book of the Year 2023

Jury konkursu Photo Book of the Year 2023 w ramach Grand Press Photo 2024 w składzie: Maga Ćwieluch, Paweł Rubkiewicz, Katarzyna Sagatowska, Paweł Starzec wybrało trzy nominowane do finału publikacje.

W ramach Grand Press Photo organizowany jest konkurs na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2023 roku. Zwycięzca otrzyma tytuł Photo Book of the Year 2023. W bieżącej edycji do konkursu zgłoszono 14 książek.

Do finału jury zakwalifikowało:
- „Rdzę”, Bartka Warzechy (wydawca Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku) za unikającą krzykliwości formę książki, dopasowaną do charakteru samych fotografii w sposób tworzący synergiczną całość, która każe zwracać uwagę na najmniejsze szczegóły
- „The World Is Where You Stop”, Tomasza Tomaszewskiego (wydawca BLOW UP PRESS) za imponującą ambicjami skalę projektu o charakterze monumentalnego podsumowania i odważne zmierzenie się z pracą z własnym archiwum;
- „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978-1983”, praca zbiorowa: Marzeny Abrahamik, Michała Cały, Arkadiusza Goli, Tadeusza Kluby, Tomasza Liboski, Krzysztofa Pileckiego, Henryka Rączkowskiego, Krzysztofa Szewczyka, Mieczysława Wielomskiego, Wojciecha Wilczyka, Zbigniewa Zalewskiego (wydawca Muzeum Miejskie w Tychach) za poszukiwanie nowego sposobu opowiadania o archiwalnych fotografiach i bezkompromisowe zderzenie ich ze współczesnymi ramami projektu publikacji oraz umieszczenie w kontekście tego wszystkiego, co przyszło później.

Zwycięzcę Photo Book of the Year 2023 poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 22 maja br. w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać na profilach magazynu „Press" i Grand Press Photo na Facebooku, na Press.pl oraz na TVN24.pl.

***

Partnerzy Grand Press Photo 2024:
Ambasadorzy konkursu i gali: Nikon Europe B.V., Fujifilm
• Partner kategorii Climate, responsibility: Grupa KRUK
• Partner kategorii People: Miasto Gdańsk
• Partner kategorii Own Vision: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
• Partner kategorii Documentary Project: ERGO Hestia
• Partner nagrody Zdjęcie XX-lecia: Grupa Lux Med
• Główny patron medialny: TVN24.pl
• Patroni medialni: Digital Camera, Fotopolis, National Geographic
• Partnerzy gali: British American Tobacco, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana
Kiepury, Stock Polska, Studio Cocosound, F25 Production House

Organizatorami konkursu są magazyn "Press" i Fundacja Grand Press.

(CP, 13.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.