Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Waldemar Wiśniewski, reportażysta TVP Łódź. Miał 69 lat

Waldemar Wiśniewski miał 69 lat (screen: TVP Łódź)

W Łodzi, w nocy z czwartku na piątek, w wieku 69 lat zmarł Waldemar Wiśniewski dziennikarz, publicysta, reportażysta Telewizji Polskiej. O jego śmierci poinformował syn.

Waldemar Wiśniewski od 35 lat pracował w TVP Łódź jako reporter, publicysta, twórca reportaży, autor wielu programów, m.in. o tematyce historycznej. Współpracował m.in. z Ekspresem Reporterów TVP. W latach 70. i 80. pracował w prasie branżowej, m.in. w tygodnikach zajmujących się gospodarką i przemysłem włókienniczym.

Był jednym ze współautorów napisanej przez kilkunastu polskich reportażystów książki "Filmówka" pod redakcją Marka Millera - o łódzkiej szkole filmowej. Wydał też w podziemnym wydawnictwie Nova książkę "Kto tu wpuścił dziennikarzy" o strajku w stoczni gdańskiej.

Przez wiele lat zasiadał w Zarządzie Głównym i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, był wiceprezesem łódzkiego Zarządu SDP.

(PAR, 04.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.