Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google zainwestuje 3 mld dol. w amerykańskie centra danych. Powodem boom na AI

Alphabet i podległy mu koncern Google zainwestują 3 mld dol. w utworzenie centrum danych w Indianie i rozbudowę witryn w innym amerykańskim stanie - Wirginii.Boom w zastosowaniach sztucznej inteligencji zwiększył zapotrzebowanie na przetwarzanie w chmurze, co skłoniło firmy Big Tech do zwiększenia wydajności swoich centrów danych. W czwartek Amazon ogłosił, że przeznaczy 11 mld dol. na nowe centra danych w stanie Indiana i utworzenie 1000 miejsc pracy.Google wyda 2 mld dol. na kampus w Fort Wayne w sta

Alphabet i podległy mu koncern Google zainwestują 3 mld dol. w utworzenie centrum danych w Indianie i rozbudowę witryn w innym amerykańskim stanie – Wirginii.

Boom w zastosowaniach sztucznej inteligencji zwiększył zapotrzebowanie na przetwarzanie w chmurze, co skłoniło firmy Big Tech do zwiększenia wydajności swoich centrów danych. W czwartek Amazon ogłosił, że przeznaczy 11 mld dol. na nowe centra danych w stanie Indiana i utworzenie 1000 miejsc pracy.

Czytaj też: Google wypłaci pierwszy raz dywidendę, YouTube z rekordową sprzedażą reklam

Google wyda 2 mld dol. na kampus w Fort Wayne w stanie Indiana i 1 mld dol. na rozbudowę trzech istniejących kampusów centrów danych w Wirginii.

W piątek firma ogłosiła także utworzenie funduszu Google AI Opportunity Fund o wartości 75 mln dol., którego celem będzie szkolenie Amerykanów w zakresie umiejętności związanych z sztuczną inteligencją.

Czytaj też: Spotify po raz pierwszy przekroczył 1 mld euro zysku. Jest więcej użytkowników

(MAC, 29.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.