Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 20, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej apeluje do ministra Budki ws. Ruchu

Kontrolowana przez państwowy Orlen spółka Ruch SA ogłosiła, że z końcem kwietnia wycofuje się z rynku dystrybucji prasy (fot. Albert Zawada/PAP)

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej (SDRP) wystosowało do ministra aktywów państwowych Borysa Budki apel o utrzymanie dystrybucji prasy przez Ruch SA.

– Ruch SA musi świadczyć usługi znikającym z rynku wydawcom, a zwłaszcza czytelnikom, którym znowu ogranicza się możliwość kupna gazet – mówi Andrzej Maślankiewicz, sekretarz generalny SDRP.

Kontrolowana przez państwowy Orlen spółka Ruch SA ogłosiła, że z końcem kwietnia wycofuje się z rynku dystrybucji prasy. Oficjalnym powodem tej decyzji były względy ekonomiczne „potwierdzone gruntowną analizą opłacalności dystrybucji prasy". 

Czytaj też: Reklamodawcy wracają do Telewizji Polskiej. "Spółka znajduje się na dobrym kursie"

„Z przykrością informujemy, że mimo wielu zabiegów i rozmów rządząca koalicja, a zwłaszcza Ministerstwo Aktywów Państwowych nie zajęli się skutecznie losami Ruch S.A. Kupiony przez Orlen doświadczony kolporter dogorywa, a jego obecny zarząd i rada nadzorcza nie robią nic by utrzymać RUCH S.A. na rynku kolporterskim” – napisano w apelu SDRP. „Nominaci poprzedniej władzy doprowadzili do takiej sytuacji, że w tej firmie wszystkie struktury organizacyjne są sparaliżowane z powodu braku wiedzy na temat tego co będzie po 1 maja" - dodano.

SDRP zaznacza, że wydawcy nie dostają odpowiedzi na najprostsze pytania dotyczące dystrybucji tytułów dotychczas kolportowanych przez Ruch. „Bardzo prosimy o pilną, w zasadzie natychmiastową interwencję u premiera Tuska. Ten proces jeszcze Pan może zatrzymać” – apeluje stowarzyszenie.

- Bogaty państwowy Orlen kupił Ruch pod hasłem ratowania rynku prasy. Tymczasem zdemontował tę firmę, która kiedyś działała jak w zegarku. Mamy nadzieję, że nowy rząd uzdrowi Ruch i natychmiast wycofa decyzję o wycofaniu się z rynku prasy – mówi Andrzej Maślankiewicz.

(JF, 20.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.