Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 13, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Świrski chce windykacji kary od TVN za "Franciszkańską 3"

Nakładając karę, Świrski argumentował, że "po emisji reportażu do Krajowej Rady wpłynęła rekordowa w historii KRRiT liczba skarg" (fot. Tomasz Gzell/PAP)

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski podjął decyzję o windykacji ponad pół miliona złotych od TVN. To kara, jaką nałożył na stację za emisję programu "Franciszkańska 3". Ale decyzja o karze nie jest prawomocna.

Świrski nałożył 6 marca tego roku na TVN karę w wysokości 550 tys. zł i wezwał stację "do zaniechania łamania prawa". Chodzi o nadany 6 marca 2023 roku w TVN 24 reportaż "Bielmo. Franciszkańska 3" w programie "Czarno na białym". TVN kary nie zapłacił i zapowiedział odwołanie się od decyzji szefa KRRiT.

"Ponieważ nadawca TVN SA nie uiścił w terminie kary pieniężnej w wysokości 550 tys. zł wymierzonej za naruszenie art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o rtv w audycji "Franciszkańska 3", podjąłem decyzję o windykacji dla Skarbu Państwa należności budżetowych od ukaranej" - napisał Świrski na swoim profilu na platformie X.

"Domaganie się zapłacenia kary finansowej bez prawomocnej decyzji to kolejna próba zastraszenia nie tylko nas, ale wielu innych redakcji. Stanowi zagrożenie dla prawa widzów do informacji" - skomentował Michał Samul, redaktor naczelny "Faktów" TVN i TVN 24.

(PAR, 13.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.