Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 12, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio domaga się 73 mln zł od KRRiT. Ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty

W piątek do przewodniczącego Macieja Świrskiego trafiło ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty (screen: YouTube/Polska Agencja Prasowa/Polish Press Agency)

Polskie Radio domaga się od przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego wypłaty środków z wpływów abonamentowych. Chodzi o blisko 73 mln zł z odsetkami.

W piątek do przewodniczącego KRRiT trafiło ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty. Polskie Radio wskazało trzy dni na dokonanie wpłaty.

W styczniu KRRiT wstrzymała wypłatę pieniędzy z abonamentu. Powołano się na niejasną sytuację prawną spółek publicznej radiofonii i telewizji oraz brak wpisów likwidatorów. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w kwietniu wpisał jednak likwidatora Pawła Majchera do Krajowego Rejestru Sądowego, a także odmówił Krajowej Radzie dalszego udziału w tej sprawie.

Czytaj też: Maciej Świrski jako szef KRRiT ukarał TVN za wulgarne słowo w "Szkle kontaktowym"

W ostatecznym przedsądowym wezwaniu do zapłaty Polskie Radio przypomniało, że zgodnie z ustawą o opłatach abonamentowych KRRiT nie ma podstaw prawnych do wstrzymywania wypłaty środków z abonamentu, których przeznaczeniem jest realizowanie misji publicznej. Spółka zwróciła również uwagę, że działania regulatora godzą w stabilność i optymalność realizacji misji Polskiego Radia.

(KOZ, 12.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.