Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Była dyrektorka Dwójki pozostała w Polskim Radiu. Pracuje w biurze programowym

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz od końca 2009 roku do końca stycznia 2024 była dyrektorką radiowej Dwójki (screen: YouTube/Polskie Radio)

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, była dyrektorka Programu II Polskiego Radia, trafiła do biura programowego spółki – ustalił "Presserwis".

Małaszko-Stasiewicz radiową Dwójką przestała kierować z końcem stycznia 2024 roku. W ostatnich tygodniach przebywała na urlopie. Po powrocie do pracy objęła stanowisko głównej specjalistki, ale według naszych informatorów z radia – ma zachować pensję dyrektorską.

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz obwiniana

Rzeczniczka Polskiego Radia Monika Kuś potwierdza nam, że była szefowa Dwójki zaczęła pracę w biurze programowym.

Czytaj też: Nowe audycje i przeglądy prasy zagranicznej w ramówce radiowej Dwójki

Wcześniej w radiu spekulowano, że Małgorzata Małaszko-Stasiewicz będzie pracować w Teatrze Polskiego Radia.

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, z wykształcenia muzykolog, związana jest z Polskim Radiem od 1991 roku. Przez wiele lat pracowała w Teatrze Polskiego Radia. W 2007 roku została wicedyrektorką radiowej Dwójki, a w 2009 roku – jej dyrektorką.

Pod koniec 2023 roku obecni i byli dziennikarze radiowej Dwójki, członkowie Towarzystwa Dziennikarskiego, w swoim wystąpieniu napisali o ręcznym sterowaniu anteną, zmianach w ramówce i odejściach z zespołu. Za "dewastujące Dwójkę zmiany, za cenzurę prewencyjną" obwiniali Małgorzatę Małaszko-Stasiewicz i Jacka Hawryluka. Z kolei w styczniu 2024 roku "Duży Format" opisał, jak pracownicy Programu II zarzucili mobbing Małaszko-Stasiewicz.

Czytaj też: Piotr Semka nie jest już komentatorem Radia Dla Ciebie. Zdecydowała likwidatorka

(KOZ, 09.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.