Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio 24 likwiduje "Poczytnik". Po ośmiu latach kończy też współpracę z jego autorami

Autorzy "Poczytnika" unikali powiązań z polityką, ale audycja i tak znika z anteny

Polskie Radio 24 po ponad pięciu latach zdejmuje z anteny magazyn literacki "Poczytnik". Po ośmiu latach kończy też współpracę z jego autorami – Krzysztofem Masłoniem i Tomaszem Zapertem.

Ostatni "Poczytnik" został nadany w niedzielę, 24 marca o godz. 22.05.

Czytaj też: Polskie Radio wydało 50 mln zł na DAB+ w 2023 roku. Ale słuchalność jest śladowa

"W związku z wdrażanymi zmianami programowymi rezygnujemy z nadawania audycji »Poczytnik«, która to audycja gościła w niedzielne wieczory na antenie Polskiego Radia 24" – decyzja twórcom programu została zakomunikowana mailem przez p.o. dyrektora stacji Grzegorza Frątczaka.

Krzysztof Masłoń w przeszłości pisał o książkach m.in. w "Sztandarze Młodych", "Razem", "Rzeczpospolitej", a obecnie w "Do Rzeczy".

Tomasz Zapert współpracował m.in. z "Expressem Wieczornym", "Życiem", "Rzeczpospolitą", "Magazynem Literackim Książki", "Do Rzeczy". Pozostaje współpracownikiem radiowej Trójki.

Czytaj też: Program III z nową ramówką. Serwisów w Trójce nie będą przedstawiać już Kozińska i Jarek

(MAC, 03.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.