Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix pokaże walkę Mike'a Tysona z Jakem Paulem. Bokser vs dwa razy młodszy youtuber

Walka ma charakter nie tyle sportowy, co marketingowy. Skorzysta na tym Netflix (fot. Facebook.com/Netflix UK)

Netflix 20 lipca pokaże pojedynek bokserski pomiędzy byłym mistrzem świata wagi ciężkiej - 57-letnim Mikem Tysonem a 27-letnim youtuberem, mającym za soba 10 występów w ringu - Seanem Paulem. To drugie wydarzenie sportowe transmitowane przez platformę po niedawnej relacji z meczu tenisowego Rafaela Nadala z Carlosem Alcarazem.

Do wydarzenia ma dojść na stadionie AT&T w Arlington w Teksasie, siedzibie futbolowej drużyny Dallas Cowboys. Na trybunach może zasiąść blisko 80 tys. widzów.

"Żelazny Mike" to jedna z największych postaci w całej historii boksu zawodowego, o burzliwym życiu znaczonym pobytem w więzieniu i utratą niemal całej zdobytej w sporcie fortuny. Jego bilans wynosi 50 zwycięstw i 6 porażek, w tym 44 wygrane przez nokaut. Po raz ostatni na ringu pojawił się (po wieloletniej przerwie) przed czterema laty, kiedy w pokazowej walce zremisował z Royem Jonesem jr. W chwili, gdy odbędzie się walka z Paulem będzie mieć już 58 lat (urodził się 30 czerwca 1966 roku).

Jake Paul ma bilans dziewięciu zwycięstw, przy jednej porażce. Przegrał jedynie z Tommym Furym, bratem aktualnego mistrza świata Tysona Fury'ego. Karierę rozpoczął prawie cztery lata temu. Nie jest zawodowym sportowcem, wcześniej był znany wyłącznie jako influencer youtuber.

(MAC, 08.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.