Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 07, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Musk odpowiada: nie wesprę ani Trumpa, ani Bidena

Elon Musk zdawał się sprzyjać Trumpowi, ale właściciel X dał do zrozumienia, że raczej po prostu nie lubi Bidena (fot. Wikimedia Commons)

Elon Musk w odpowiedzi na doniesienia "The New York Times" napisał na platformie X, że nie wesprze finansowo żadnego z kandydatów na prezydenta USA w tegorocznych wyborach.

W sytuacji, gdy stało się jasne, że w walce o prezydenturę zmierzą się Joe Biden z Donaldem Trumpem gazeta ogłosiła, że miliarder spotkał się z kandydatem Republikanów. I ten będzie go prosić o wsparcie finansowe, na co Musk miałby się zgodzić.

"W rozmowie uczestniczyło też kilku zamożnych darczyńców Partii Republikańskiej" - przekazała gazeta, powołując się na anonimowych informatorów zaznajomionych z przebiegiem spotkania.

"Żeby było jasne, nie przekazuję pieniędzy żadnemu z kandydatów na prezydenta USA" - napisał Elon Musk na platformie X, której jest właścicielem (stoi też na czele Tesli i SpaceX).

Jak przypomniano, Musk w przeszłości wielokrotnie krytykował Trumpa, w ostatnich miesiącach również nie wyrażał poparcia dla tego kandydata. Jednak ostatnie komentarze miliardera w mediach społecznościowych sugerują także, że życzy Bidenowi porażki w listopadowych wyborach prezydenckich.

(MAC, 07.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.