Dział: RADIO

Dodano: Marzec 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Salon polityczny Trójki" bez Beaty Michniewicz. Już od poniedziałku

Za Beatę Michniewicz rozmowy ma prowadzić przez najbliższy miesiąc Sylwia Białek (screen: YouTube.com/PolskieRadio24)

Beata Michniewicz przestaje prowadzić rozmowy polityczne w Programie III Polskiego Radia – ustalił  "Presserwis". Dziennikarka po ponad 40 latach ma odejść z Polskiego Radia. – Nie chcę tego komentować – ucina Michniewicz.

Beata Michniewicz już w poniedziałek nie poprowadzi "Salonu politycznego Trójki". Z naszych informacji wynika, że przez najbliższy miesiąc gospodynią audycji będzie wieloletnia reporterka Informacyjnej Agencji Radiowej Sylwia Białek. Dziennikarka w styczniu zaczęła prowadzić wywiady w Programie I i Polskim Radiu 24 – w grafiku na nadchodzący tydzień w obu stacjach już jej nie ma.

Czytaj też: Zmiany w Polskiej Agencji Prasowej. Nowy szef działu społecznego i nowi dziennikarze

Beatę Michniewicz od wywiadów politycznych odsunęły nowe władze Polskiego Radia, które miały również zdecydować o rozstaniu z dziennikarką.

„Zmiana prowadzącej polityczne rozmowy w Trójce to ważny, ale nie jedyny element projektu odbudowywania rynkowej i wizerunkowej pozycji Trójki” - czytamy w komentarzu władz Polskiego Radia, przekazanym „Presserwisowi”. „Tak jak zapowiadaliśmy, radio czeka gruntowna przemiana, a przyjście Renaty Grochal, z którego się bardzo cieszymy, to jedynie pierwszy krok. W najbliższych miesiącach będzie więcej zmian i nowości. Pojawią się nowe prowadzące i nowi prowadzący, nowe programy, nowe pasma. Rozmowy polityczne są w polskich mediach bardzo istotnym elementem każdej ramówki, stąd i Trójka pierwszą, dużą zmianę robi w tym obszarze” - tłumaczą władze spółki i dodają: „Pani redaktor Beata Michniewicz odeszła na emeryturę po ponad 40 latach pracy. Za ten czas i za jej oddanie Trójce bardzo dziękujemy. Proponowaliśmy pani redaktor uroczyste pożegnanie, ale poprosiła, by tego nie robić. To właśnie dlatego jej ostatnia audycja nie miała żadnego szczególnego charakteru”.

 

Do naszych ustaleń nie odnosi się Beata Michniewicz. – Nie chcę tego komentować – mówi "Presserwisowi".

Beata Michniewicz prowadzącą "Salon polityczny Trójki" i "Śniadanie w Trójce" została kilkanaście lat temu. W 1992 roku wymyśliła plebiscyt Srebrne Usta, z którego zrezygnowano w 2020 roku za prezesury Agnieszki Kamińskiej. Pracę w Programie III Michniewicz rozpoczęła w 1983 roku.

(KOZ, 03.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.