Dział: RADIO

Dodano: Marzec 01, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Panek szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Mietkowski na czele archiwum

Bartosz Panek z Polskiego Radia odszedł w 2021 roku (screen YouTube.com/Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej)

Bartosz Panek zastąpił Krzysztofa Gottesmana na stanowisku redaktora naczelnego Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia - dowiedział się "Presserwis". Nowym dyrektorem archiwum Polskiego Radia został Andrzej Mietkowski.

Bartosz Panek wrócił do Polskiego Radia po trzech latach. W 2021 roku zdecydował się odejść z publicznego radia. Od 2006 roku związany był z radiową Dwójką. W 2014 roku za reportaż "Chcę więcej" otrzymał nagrodę Prix Italia.

Krzysztof Gottesman kierował Studiem Reportażu i Dokumentu od 2021 roku. Wcześniej był m.in. wicedyrektorem Polskiego Radia 24. Od 1990 do 2007 roku Gottesman pracował w "Rzeczpospolitej".

Andrzej Mietkowski, który objął stanowisko dyrektora archiwum Polskiego Radia, przez ostatnie lata współpracował z radiową Dwójką. Do marca 2016 roku był dyrektorem portalu Polskieradio.pl. Wcześniej był m.in. kierownikiem działu zagranicznego w "Życiu", dyrektorem programowym Inforadia (obecnie Tok FM), dyrektorem Agencji Informacji TVP. Ostatnio pracował w Bibliotece Narodowej.

Do początku stycznia 2024 roku dyrektorką archiwum Polskiego Radia była Elżbieta Berus-Tomaszewska.

(KOZ, 01.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.