Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Minister kultury po kilku dniach wymienia likwidatora RDC na "osobę bardziej wyważoną"

Emilia Benedykcińska likwidatorką Radia dla Ciebie została w środę (fot. materiały prasowe)

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz wymienił likwidatora mazowieckiego Radia dla Ciebie. Grzegorza Jakubowskiego po kilku dniach pracy zastąpiła w środę Emilia Benedykcińska.

Bartłomiej Sienkiewicz w Polsat News w środę rano zapewnił, że nie wtrąca się w politykę likwidatorów, bo uważa, że polityk nie powinien zajmować się programem, ale przypadek Radia dla Ciebie – jak twierdzi – jest szczególny. "Z jednej strony jest fala, która mówi – tam byli dobrzy ludzie, nie tykajcie ich, wybitni dziennikarze, z czym się zgadzam, na przykład pana Chlastę znam dobrze i mam o nim dobre zdanie, a z drugiej strony są głosy: nie powinno być litości dla ludzi, którzy pracowali z PiS przez osiem lat" – powiedział w Polsat News.

Bartłomiej Sienkiewicz: "W tej sprawie trzeba złapać środek"

Sienkiewicz uważa, że zmienił likwidatora Radia dla Ciebie na osobę mniej kontrowersyjną i bardziej wyważoną. "Uważam, że w tej sprawie trzeba złapać jakiś środek i jestem przekonany, że nowy likwidator sobie z tym poradzi" – skomentował.

Czytaj też: Bracia Karnowscy szukają pieniędzy. Założyli fundację, która zbiera na "niezależne media"

Na nową likwidatorkę powołał Emilię Benedykcińską, która ostatnio pracowała w agencji public relations MSL Group. Ma ona kilkuletnie doświadczenie w pracy w administracji publicznej, pracowała m.in. w Kancelarii Sejmu.

19 redaktorów i dziennikarzy podpisało się pod apelem o niezwalnianie z Radia dla Ciebie naczelnego tej rozgłośni Grzegorza Chlasty i jego zastępcy Aleksandry Głogowskiej. W apelu zaznaczono, że w czasach rządów PiS utrzymali oni niezależność stacji.

Grzegorz Jakubowski likwidatorem Radia dla Ciebie został w zeszłym tygodniu. Jest byłym dziennikarzem "Gazety Finansowej". W poniedziałek Jakubowski zdecydował o zakończeniu współpracy z Michałem Kolanko z "Rzeczpospolitej" i Antonim Trzmielem (byłym dziennikarzem TVP i TV Republika), a także zdjął z anteny audycję "Do zobaczenia" Łukasza Adamskiego.

Czytaj też: ZAiKS wprost zarzuca Radiu 357 bezprawne wykorzystywanie muzyki na antenie

(KOZ, 22.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.