Dział: RADIO

Dodano: Luty 16, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sebastian Wierciak prowadzącym "Rozmowy pod krawatem" w Radiu Szczecin

Sebastian Wierciak naczelnym Radia Szczecin został w poniedziałek (screen: YouTube.com/RadioSzczecin)

Sebastian Wierciak, nowy redaktor naczelny Radia Szczecin, dołączył do prowadzących poranne wywiady w stacji "Rozmowy pod krawatem". Jeszcze w lutym porozmawia z posłanką Koalicji Obywatelskiej Magdaleną Filiks.

Sebastian Wierciak rozpoczął pracę w Radiu Szczecin w poniedziałek 12 lutego. We wtorek jego pierwszym gościem w "Rozmowach pod krawatem" był prezydent Szczecina Piotr Krystek. W środę rozmawiał z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem, a w czwartek - z posłem PiS Zbigniewem Boguckim, który jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Szczecina.

Jak mówi "Presserwisowi", we wtorek 27 lutego porozmawia z posłanką Koalicji Obywatelskiej Magdaleną Filiks. Pod koniec 2022 roku na stronie Radia Szczecin pojawił się materiał, który został tak skonstruowany, że pozwolił na identyfikację ofiar pedofila. Jego autorem był ówczesny naczelny radia Tomasz Duklanowski. Na początku marca 2023 poinformowano publicznie, że jedna z tych ofiar - 16-latek, syn posłanki KO Magdaleny Filiks - nie żyje.

Zobacz także: RMN nadal wydaje decyzje ws. mediów publicznych. "Nie ma umocowania prawnego"

W styczniu 2023 roku Radio Szczecin zamieściło - podpisane przez likwidatora spółki - oświadczenie z przeprosinami dla posłanki Magdaleny Filiks. 

Ponadto Radio Szczecin wprowadzi do ramówki serwisy informacyjne, w których pojawią się tylko dobre wiadomości. Mają być one nadawane dwa razy dziennie - o 7.30 i 14.

Nową kierowniczką redakcji informacji Radia Szczecin została Elżbieta Bielecka, dotychczas korespondentka Polskiej Agencji Prasowej. Wcześniej pracowała już w Radiu Szczecin, jak i TVP 3 Szczecin.

Sebastian Wierciak, który został redaktorem naczelnym, wcześniej przez 19 lat pracował w Grupie Radiowej Agory. Od 2007 roku był reporterem Tok FM w Szczecinie. W ostatnich latach także przygotowywał i przedstawiał - ze studia w Szczecinie - ogólnopolskie serwisy informacyjne w stacjach muzycznych Grupy Radiowej Agory.

(KOZ, 16.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.